۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷

افشاگری روزنامه صهیونیستی از تماس های مخفی مقامات صهیونیست با سران عربستان

افشاگری روزنامه صهیونیستی از تماس های مخفی مقامات صهیونیست با سران عربستان
تهران - ایرنا - نشریه صهیونیستی جروزالم پست از تماس های مخفی بین سران رژیم اسراییل (صهیونیستی) و پادشاه سابق عربستان خبر داد.

پایگاه خبری نهرین نت روز یکشنبه به نقل از این نشریه صهیونیستی نوشت: آریل شارون نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق عربستان در نوامبر 2005 میلادی نامه ای نوشت که در آن اظهار امیدواری کرده بود که نظام سعودی با استفاده از اعمال قدرت و نفوذش آنچه را که نیروهای میانه در منطقه خوانده برای ترویج صلح و ثبات در منطقه تشویق کند.
شارون که سرکردگی حمله به لبنان و کشتار فلسطینیان در اردوگاه های صبرا و شتیلا در جنوب بیروت را بر عهده داشته در این نامه گفته که دست دوستی به سمت عبدالله دراز می کند!.
وی در این نامه اظهار امیدواری کرده بود که این اقدام فرصتی برای همکاری و کار برای هدف مشترکشان برای برقراری صلح باشد.
به نوشته نشریه صهیونیستی، شارون سه هفته بعد از ارسال این نامه به پادشاه عربستان دچار سکته مغزی شد.
این نامه توسط فردی یهودی متولد عراق که در خارج از این کشور زندگی می کند به نام موشه بریتز که رابطه نزدیک با داماد عبدالله داشته به پادشاه سابق عربستان منتقل شده است.
این نامه در حالی افشا شده که بین رژیم صهیونیستی و عربستان همگرایی و ارتباط زیادی در سال های اخیر ایجاد شده است.
چندی پیش رسانه های رژیم صهیونیستی و غربی از دیدارهای سری در سطح عالی بین مقامات سعودی و رژیم صهیونیستی در گذشته خبر دادند.
این رسانه ها اشاره کردند که ائتلاف بین قاهره و تل آویو به خصوص بعد از سفر انور عشقی سرلشکر بازنشسته سعودی به تل آویو و دیدار وی با اعضای کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) از مرحله سری و مخفی خارج شده و به صورت آشکار درآمده است.
از سوی دیگر اسحاق لیوانون سفیر سابق رژیم صهیونیستی در مصر اعلام کرده که که اسناد تاریخی مهمی مبنی بر وجود ارتباط مقامات اسراییلی (صهیونیستی) با سعودی ها را تایید می کند.
خاورم**1408**
مترجم: اکرم کرمی
انتشار دهنده: مجید جعفری

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking