۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹

بی سلیقگی و سکوت در افتتاح اولین استادیوم مسقف ایران

بی سلیقگی و سکوت در افتتاح اولین استادیوم مسقف ایران
در حالی که همه فوتبال دوستان چشم انتظار افتتاح نخستین استادیوم مسقف ایران و بزرگترین و مجهزترین استادیوم ورزشی کشور هستند، اما با بی تدبیری و بی‌سلیقگی مسئولان وضعیت این ورزشگاه مشخص نیست.

به گزارش ایسنا، مردم مشهد سال‌هاست زمان عبور از تقاطع بلوار خیام و فردوسی شاهد ساخت استادیومی بی‌نظیر در ایران هستند. ورزشگاهی که به همت تربیت بدنی آستان قدس رضوی از سال ۱۳۸۰ طراحی و برنامه ریزی شده و با وجود هزینه‌های بسیار بالا سعی شد تا بهترین کیفیت در این ورزشگاه که به نام امام هشتم (ع) مزین است، به کار گرفته شود.
اما با توجه به وسعت کار، طرح ساخت ۵ ساله این مجموعه بیشتر طول کشید و در ادامه تغییر زمان‌ها و قول‌های داده شده، قرار شد در نیمه دوم سال ۹۴ و همزمان با ۲۲ بهمن این مجموعه افتتاح شود که آن هم به دلیل برخی مشکلات همچون خرید تجهیزات از خارج از کشور به دلیل تحریم‌ها، اصلاحات پیست تارتان، کاشت چمن و ... به تاخیر افتاد.
از این پس استادیوم امام رضا (ع) در بایکوت خبری از سوی مسئولان این طرح رفت و حتی تربیت بدنی آستان قدس به عنوان متولی این طرح از ارائه اخبار در این مورد ممانعت کرد و حتی در سایت این مجموعه نیز آخرین اخبار یا مصاحبه در خصوص تکمیل یا افتتاح آن وجود ندارد و اکثر اوقات که خبرنگاران نیز آخرین وضعیت این پروژه را جویا می‌شدند با سکوت و پاسخ منفی مدیرعامل تربیت بدنی مواجه شدند و حتی اجازه گزارش تصویری از مراحل تکمیل این استادیوم به رسانه‌ها داده نشد در حالی که دلیل پیگیری رسانه‌ها، بحث حمایتی از این طرح بوده است.
این رفتار و برخورد، باعث شد تا ناخودآگاه این استادیوم وارد حواشی شود. اگر کسی موفق به حضور در این استادیوم در حال ساخت می‌شد با تلفن همراه خود به صورت پنهانی عکس گرفته و در فضای مجازی به عنوان جدیدترین عکس از مراحل ساخت این مجموعه  منتشر می‌کرد. در این مدت نیز هر از چند گاهی خبری در بین رسانه‌ها می‌پیچد. در این میان تربیت بدنی آستان قدس نیز تنها وظیفه تکذیب کردن این اخبار را دارد و در انتقال و انعکاس اخبار صحیح فعالیتی انجام نمی‌دهد. در حالی که در زمان انتخاب مدیرعامل جدید تربیت بدنی آستان قدس با توجه به تجربه و سمت پیشین وی در آستان قدس، به عنوان مدیر روابط عمومی این مجموعه بزرگ انتظار دیگری می‌رفت.
در حال حاضر استادیوم ثامن الائمه مشهد، تنها استادیوم دارای مجوز و استاندارد این شهر بزرگ است که می‌تواند میزبان دیدارهای لیگ برتر باشد. اما این استادیوم نیز به دلیل نبود بودجه نیمه کاره باقی مانده است و بازرسان AFC استاندارد بودن آن را تایید نمی‌کنند. درخصوص استادیوم پیر تختی نیز سال‌هاست که از لحاظ ایمنی و جانی اخطار داده شده است. خراسان رضوی نیز در لیگ برتر فوتبال دارای دو نماینده است و با توجه به موقعیت شهر مشهد و دارا بودن شرایط میزبانی از بازی‌های بزرگ ملی و بین المللی وجود این مجموعه از اهمیت چندین برابر برخوردار شده است.
خبرهایی مانند افتتاح ورزشگاه با بازی تیم ملی ایران و قطر در شهریورماه، خبر میزبانی استادیوم امام رضا (ع) از دیدارهای تیم ملی عراق که به دلیل مصادف شدن بازی این تیم با روز عاشورا، میزبانی این مسابقه از سوی آستان قدس پذیرفته نشد و در آخرین خبر نیز برگزاری دیدار استقلال و سیاه جامگان در ۲۴ مهرماه در این ورزشگاه در این مدت در رسانه‌ها سروصدای زیادی به پا کرد که مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس، خبر برگزاری دیدار لیگ برتر را تکذیب کرد و عنوان شد که تا پایان دو ماه محرم و صفر این استادیوم افتتاح نخواهد شد و قطعا افتتاح مجموعه با میزبانی از یک بازی ملی همراه خواهد بود نه دیدار نمایندگان استان در لیگ برتر. 
با پایان فصل تابستان و گذشت پاییز و ایام محرم و صفر باید در زمستان منتظر افتتاح این استادیوم مجهز ورزشی بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking