۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰

مرحله اول توزیع وسایل ورزشی بین مدارس استان ایلام آغاز شد

مرحله اول توزیع وسایل ورزشی بین مدارس استان ایلام آغاز شد
ایلام - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: نخستین مرحله از توزیع وسایل ورزشی بین مدارس این استان از امروز آغاز می شود.

ملیحه اسلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این وسایل شامل دروازه هندبال، میز تنیس و میله والیبال است که بین مدارس مناطق 14 گانه آموزشی این استان توزیع خواهد شد.
وی ارزش این تجهیزات ورزشی را 200 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: سایر وسایل ورزشی مورد نیاز مدارس نیز در ماه های آینده در اختیار واحدهای مختلف آموزشی استان قرار می گیرد.
اسلامی رشته ورزشی - آموزشی دانش آموزان مقطع ابتدایی را تنیس روی میز، متوسطه اول را والیبال و هندبال و متوسطه دوم را بصورت مشترک همه رشته های ورزشی اعلام کرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش ایلام تاکید کرد: همچنین به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید کیف کمک های اولیه و مایع دستشویی در اختیار مدارس این استان قرار گرفته است.
به گفته وی، بر اساس بخشنامه ابلاغی به مدارس عمده فضاهای آموزشی استان به جز کلاس های درس مناطق عشایری و کانکسی به سیستم صابون مایع تجهیز شده اند.
اسلامی همچنین از افزایش ساعت درس تربیت بدنی و بهداشت مدارس این استان در سال تحصلی جدید خبر داد و گفت: این افزایش ویژه دانش آموزان جدید سال اول متوسطه دوم است که در طول سه سال تحصیل در دوره متوسطه دوم در مجموع 11 ساعت درس تربیت بدنی و سلامت خواهند داشت.
100 هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف تحصیلی امسال در یک هزار و 300 واحد آموزشی تحصیل می کنند.
خبرنگار: آزاده خرم** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7171/9002

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking