۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸

نماینده سیستان در مجلس:

سرمایه گذاری و آبادانی باید مطابق با استعداد سرزمینی سیستان باشد/ عملکرد سپاه در بازسازی واقعه غدیر ستودنی است

سرمایه گذاری و آبادانی باید مطابق با استعداد سرزمینی سیستان باشد/ عملکرد سپاه در بازسازی واقعه غدیر ستودنی است
نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی شرط آبادانی و توسعه سیستان را منوط به سرمایه گذاری مطابق با استعدادهای سرزمینی آن دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنیمروز،حبیب الله دهمرده ضمن تشکر از سپاه پاسداران و سردار معروفی بیان کرد: بازسازی واقعه غدیر تاثیر بسزایی در شناساندن فرهنگ غدیر در جامعه دارد.

وی با اشاره به ظرفیتهای سیستان اظهار کرد: استعداد و ظرفیتهای سیستان را در پنج بخش می توان خلاصه کرد بخش کشاورزی، دامپروری، تجارت، صنعت و گردشگری؛ اصولا کسانی آمایش و طراحی انجام میدهند آن را طبق سند و اصلاحات علمی و بروز در دنیا طراحی می کنند.

نماینده مجلس با ابراز رضایت از روند طرح انتقال آب افزود: در بخش  کشاورزی جا دارد از اقدام دولت در انتقال آب از طریق لوله گذاری تقدیر شود و می توان این مهم را یکی از مصدایق بارز عدالت اجتماعی دانست.

توسعه گردشگری، رونق اقتصادی سیستان

دهمرده با انتقاد از عدم استفاده بهینه از ظرفیت مرز در بخش تجارت بیان کرد: در بخش تجارت ما از مرز نتوانستیم استفاده کنیم و مرز را تبدیل به فرصتی برای تجارت کنیم، در این راستا طی نامه ای به وزیر کشور برای ایجاد بازارچه مرزی وایجاد تجارت چمدانی برای امر و معاش و رونق اقتصادی در مرز تذکر داده ایم و خواستار باز گشایی مرز شدیم.

نماینده مردم سیستان در مجلس در بخش صنعت، ایجاد کارخانه جات متعدد را برای اشتغال زایی در سیستان الزامی دانست و خاطر نشان کرد: در سیستان در بخش صنعت چند اقدام مهم از جمله استفاده از گذر آب و راه اندازی خط اول کار خانه لوله انجام شده است و به دنبال  صنایع تبدیلی کشاورزی و دامپروری نیز هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار خوب گردشگری در سیستان تصریح کرد: اقتصاد مردم سیستان نباید به کشاورزی و دامپروری وابسته باشد و با رفع زیر ساختهای گردشگری می توان از این بخش برای رونق اقتصادی و اشتغال استفاده کرد.

دکتر دهمرده خدمات مراکز علمی و دانشگاهی را برجسته دانست و تاکید کرد: در زمینه خدمات علمی در دانشگاه ها کارهای بزرگی در حال انجام است.

وی قانون گذاری و نظارت را دو وظیفه مهم نماینده دانست و افزود: سیستم اداری حکومت باید نقش خود را خوب ایفا کند و راندمان کار قابل قبول است.

وی با اشاره به شکل گیری مجمع نمایندگان تصریح کرد: سوء تفاهم پیش نیاید دهمرده می خواهد رئیس شود نه من بارها اعلام کردم بنده هیچ مسئولیتی در مجمع نمایندگان قبول نمی کنم و هر کجا کپن من بود دکتر کیخا به نمایندگی من ایفای نقش کند.

دکتر دهمرده بیان کرد: در بخش عمران و آبادی از سیستان تا بلوچستان حتما امضای من را پای نامه داشته باشید و من از شما حمایت خواهم کرد.

نماینده مردم سیستان با اشاره به اینکه مسائل مذهبی و مدیریتی همیشه مشکل ایجاد میکند اذعان داشت: بنده در مسائل مذهبی به هیچ فردی کار ندارم و مذهب کسی را عوض نمیکنم و اگر امضای من روی آن مورد بود بدانید امضای من جهل شده است.

خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست

دهمرده ضمن تاکید به سرهنگ محبی فرمانده سپاه نیمروز گفت: نکاتی را که فرمودید بنده از هیچ کوششی در این رابطه دریغ نمی کنم چون قسم خورده ام و به هیچ احد و الناسی در کره زمین بدهکاری ندارم و هر آنچه حق مردم باشد دفاع میکنم و چندین تذکر دست من است برای معاون اول رئیس جمهور که از حق مردم دفاع کنم که یک نامه را بعنوان نمونه عرض میکنم.

دکتر دهمرده ضمن تشکر از دکتر نوبخت در خصوص اقداماتی که انجام داده اند ادامه داد: اگر کسی برای مردم سیستان قدمی بردارد ما هزاران بار تقدیر و تشکر می کنیم.

نماینده مردم سیستان تصریح کرد: خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای توسعه زیر ساخت ها و اقتصاد روستایی بر کسی پوشیده نیست.

وی یادآور شد: دریاچه آب، رودخانه هیرمند، مرز، تجارت، گردشگری، بادهای 120 روزه روزگاری در سیستان فرصت بوده و متاسفانه در اثر بی برنامگی تبدیل به تهدید شده است.

نماینده مردم سیستان افزود: بیکارترین سرزمین در ایران بیش از 90 درصد، زابل آلود ترین شهر جهان طبق گزارش وزارت بهداشت جهانی، بیماریهای تنفسی متاثر از ریزگردها، نبود بنگاه صنعتی و کارگاه از گرفتاریهای مردم به شمار می رود.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking