۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴

المپیاد ورزشی دانش آموزی از 26 مهر در مدارس گلستان آغاز می شود

المپیاد ورزشی دانش آموزی از 26 مهر در مدارس گلستان آغاز می شود
گنبدکاووس - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش گلستان از آغاز دوره جدید المپیاد ورزشی دانش آموزی (درون مدرسه) از 26 مهر امسال همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی در مدارس این استان خبر داد.

محمد بهشتی روز شنبه درحاشیه مراسم آغاز نمادین سال تحصیلی جدید در گنبدکاووس و در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این المپیاد امسال با شیوه نامه جدید و براساس توانایی و امکاناتی که هر مدرسه دارد، برگزار می شود.
وی بابیان اینکه درسال تحصیلی 95 - 94 درمجموع 118 هزار دانش آموز گلستانی مقطع ابتدایی (دوره دوم) و متوسطه دوره اول و دوم در المپیاد درون مدرسه شرکت کردند، افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده و نیز شیوه نامه و دستورالعمل جدید، امسال تعداد بیشتری از دانش آموزان در این المپیاد شرکت خواهند کرد.
بهشتی اضافه کرد: امسال المپیاد درون مدرسه ای در رشته های مختلف ورزشی از جمله والیبال، بسکتبال، فوتسال، هندبال، تنیس روی میز و بدمینتون به عنوان رشته های ملی و مدرسه ای و بازی های بومی و محلی و طناب زنی و نیز دیگر رشته هایی که در مدارس متقاضی داشته باشد، برگزار می شود.
وی از فعالیت شش مدرسه تخصصی والیبال در استان گلستان خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد، سه مدرسه تخصصی والیبال دختران در گرگان و سه مدرسه تخصصی والیبال پسران در گنبدکاووس از پایه چهارم ابتدایی به بالا در این رشته ثبت نام دارند.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش گلستان همچنین به موفقیت های مدارس تخصصی والیبال این استان در تابستان امسال اشاره کرد و یادآور شد: تیم والیبال پسران مقطع متوسطه دوره اول و دوم درمسابقات کشوری رتبه نخست و تیم والیبال مقطع ابتدایی نیز رتبه دوم کشور را کسب کردند.
به گفته بهشتی، تیم والیبال دختران گلستان در مقطع متوسطه دوم نیز درمسابقات کشوری موفق به کسب رتبه سوم شد.
استان گلستان با افزون بر یک میلیون و 900 هزار نفر جمعیت، 316 دانش آموز درسال تحصیلی جاری دارد.
/3039/1860 **خبرنگار: علی لکزانوری انتشار دهنده : شیری

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking