۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۲

فرماندار پارسیان:

شهدای مدافع حرم ادامه‌دهنده راه شهیدان 8 سال دفاع مقدس هستند

شهدای مدافع حرم ادامه‌دهنده راه شهیدان 8 سال دفاع مقدس هستند
فرماندار شهرستان پارسیان گفت: شهدای مدافع حرم ادامه‌دهنده راه شهیدان 8 سال دفاع مقدس هستند تا قرآن، اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی زنده بماند.

به گزارش خبرگزاری فارس از پارسیان، محمد رادمهر شامگاه جمعه در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم که در روستای چهواز از توابع بخش مرکزی شهرستان پارسیان برگزار شد ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و مدافعان حرم با اشاره به ایثارگری و جان‌فشانی رزمندگان و شهدای انقلاب، اظهار داشت: برای حفظ و بقای انقلاب خون‌های فراوانی هدیه شد و باید برای حفظ و صیانت از اسلام عزیز همه ما تلاش کنیم و در مسیر آرمان‌های انقلاب گام برداریم.

وی مدافعین حرم را ادامه‌دهنده راه شهیدان جنگ تحمیلی و انقلاب و مدافع قرآن و اسلام برشمرد و افزود: رزمندگان عزیز ایران اسلامی در کشور سوریه با دشمنان قرآن و اسلام در حال مبارزه هستند و برای دفاع از کیان و اسلام برای ایجاد امنیت و آسایش در جامعه با از خودگذشتگی و جان‌فشانی در جبهه‌های نبرد علیه زورگویان و ظالمان زمان از آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.

فرماندار پارسیان در این مراسم با اشاره به مقام بالای شهیدان گفت: شهدا کسانی بودند که در لحظه خطر از همه لذات دنیوی گذشتند و به دعوت امام خمینی(ره) لبیک گفتند و برای همیشه تاریخ جاودانه شدند و امروزه شهدای مدافع حرم همانند رزمندگان دوران 8 سال دفاع مقدس، برای دفاع از قرآن و اسلام در مقابل ابرقدرت‌ها و دشمنان به جبهه نبرد شتافتند.

رادمهر با اشاره به ایثار و جان‌فشانی شهدای مدافع حرم و رزمندگان اسلام، بیان داشت: اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران، مرهون ایستادگی و مقاومت جوانان در برابر زورگویان و ستمگران جهان هستیم و روحیه و تفکر انقلابی، ملت ایران را در جهان سربلند و مقتدر کرده است که باید فرمایشات مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب همه مسؤولان نظام باشد.

رئیس شورای تامین شهرستان پارسیان با تاکید بر اینکه همه ما بایستی با بصیرت بالا راه شهدا را ادامه دهیم عنوان کرد: شهدای مدافع حرم برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) از تمام دنیا و زندگی خود گذشتند تا قرآن، اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی زنده بماند.

وی با اشاره به ناامنی در برخی کشورهای منطقه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اگر امروز در آرامش و امنیت به سر می‌برد به‌واسطه جان‌فشانی و ایثارگری شهدا و رزمندگان و جانبازان عزیز است و امروزه کشور ما به جزیره‌ای امن تبدیل و به جهان معرفی شده است و مردم این امنیت و آرامش را مدیون خون شهدا می‌دانند.

رادمهر اضافه کرد: زنده نگه‌داشتن نام و خاطره شهیدان و تلاش در راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای است  که بر عهده همه آحاد جامعه به‌ویژه مسؤولان است.

فرماندار پارسیان در پایان ضمن قدردانی از عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری یادواره شهدا خاطرنشان ساخت: امیدواریم با برگزاری این یادواره‌ها بتوانیم خط شهادت و ایثارگری را به نسل‌های جوان تبیین و منتقل سازیم.

منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

website tracking