۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۸

در گفت‌وگوی عضو شورای همگرایی اصولگرایان کردستان با فارس عنوان شد

استدلال اخلاقی سورلی بر وجود خدا و پاسخ به مبانی فکری کانت در اتحاد قلمرو اخلاق و طبیعت

استدلال اخلاقی سورلی بر وجود خدا و پاسخ به مبانی فکری کانت در اتحاد قلمرو اخلاق و طبیعت
کانت برای محافظت از اطلاق حکم عقل عملی، که همانا دستیابی توأمان شادکامی و فضیلت است، خدایی را فرض می‌کند که با پیوند دادن دو قلمرو متفاوت اخلاق و طبیعت، این خیر کامل را محقق کرده است.

سیدخالد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به مصاحبه چند تن از اصلاح‌طلبان کردستان در خصوص اصولگرایان و هتک حرمت به آنان، اظهار داشت: چند نفر از عزیزان اصلاح‌طلب در مصاحبه‌ای راجع به اصولگرایان اظهارنظرهایی کرده‌اند که تماماً بی‌اساس و به نوعی عقده‌گشایی است.

وی افزود: آنها در این مصاحبه، اصولگرایان استان را کمتر از انگشتان دست به‌حساب آورده‌اند و اذعان کرده‌اند که اصولگرایان در کردستان وزن ندارند، اما نکته جالب اینجاست که در جاهای دیگر اعلام داشته‌اند که بیش از 100 نفر از مدیران استان از اصولگرایان هستند و این تناقض بین اظهارنظرها حاکی از ضعف در حافظه آنهاست.

حسینی با یادآوری عدم شرکت احزاب اصولگرایی کردستان در نشست اخیرا احزاب و گروه‌های سیاسی استان در استانداری، تصریح کرد: وقتی نمایندگان دولت از منتقدان شکایت می‌کنند، گفتیم شاید در این نشست هم مطالبی مطرح شد و دوباره آنها از ما شکایت کردند.

به گفته دبیر جامعه اسلامی فرهنگیان شهرستان سنندج، در ایام انتخابات مجلس دهم انتقادی از فعالیت برخی مسؤولان دولت و از جمله فرمانداران در حمایت از کاندیداهای خاص مطرح شد که استانداری از بنده شکایت کرده است، هرچند نباید منکر این قضیه شد و برای همگان روشن بود که فرمانداران و بخشداران برای کاندیداهای تبلیغ و حمایت می‌کردند.

وی همچنین با اشاره به گفته یکی از اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه اصولگرایان به دنبال پست و مقام هستند، افزود: ما بازنشسته هستیم و پست نمی‌خواهیم اما بازنشسته‌های آنان حتی به عنوان مشاور استاندار هم منصوب شده‌اند و قابل ذکر است که در دولت قبل که خود ما هم به آن انتقاداتی داشتیم، از بازنشسته‌ها استفاده نکرد.

* غیربومی‌های اصلاح‌طلب می‌گویند اصولگرایان کردستان بومی نیستند

حسینی در ادامه گفت: اصلاح‌طلبان ادعا می‌کنند که برخی سران اصولگرایان غیربومی هستند، که اگر آنها لیست اعضای خود را نگاه کنند، از کنگاور و کرمانشاه تا استان‌های شمالی کشور و حتی مشهد هم دیده می‌شود و ما تا حالا نمی‌دانستیم این استان‌ها هم جزو کردستان و بومی استان ما محسوب می‌شوند.

این عضو شورای همگرایی اصولگرایان کردستان تبیین کرد: ادعای فوق از جانب فردی است که خود غیربومی است و ادعا داشته که تمام دبیران احزاب اصلاح‌طلب کردستان بومی استان هستند.

وی همچنین گفت: آنها اصولگرایان استان کردستان را بی‌منطق و بی‌عقل خطاب کرده‌اند در صورتی که آدم عاقل هیچ‌وقت کسی را بی‌عقل نمی‌پندارد و به نظر می‌رسد کسانی که اینچنین به اصولگرایان اهانت می‌کنند، از نظر عقلی کم دارند و گرنه چنین مطلبی را عنوان نمی‌کردند.

* وزن سیاسی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی کردستان در انتخابات مجلس مشخص شد

حسینی یادآوری کرد: اصلاح‌طلبان اذعان داشته‌اند که اصولگرایان نگران تکرار رأی 72 درصدی مردم به دولت روحانی هستند، و این لازم به ذکر این نکته است، این نیازی به نگرانی ندارد چون 72 درصد پشتوانه آنها در انتخابات مجلس را دیدیم که نتوانستند یکی از کاندیدای مورد حمایت خود را به مجلس بفرستند و این در صورتی بود که از تمام ظرفیت‌های استان و حتی اعتبار نمایندگان مردم تهران هم استفاده کردند.

این فعال سیاسی کردستانی افزود: یکی از اعضای هیأت رئیسه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان در یک اظهارنظر بی‌اساس ادعا کرده که در کردستان به اصولگرایان بیشتر از وزنشان بها داده شده است، که من خدمت این فرد، انتخابات مجلس را یادآوری می‌کنم حتی خانه به خانه می‌رفتند و از ظرفیت فرمانداران و بخشداران استفاده کردند اما به موفقیتی نرسیدند که اگر این را به معرض قضاوت بگذاریم، وزن سیاسی دو طیف اصلاح‌طلب و اصولگرای استان مشخص خواهد شد.

وی گفت: آنها جوری اظهارنظر می‌کنند که تمامی مردم کردستان پیرو آنها هستند در صورتی که کمترین قاطبه مردم با آنها همراه نیست و مصداق آن در انتخابات دوره گذشته شوراهای اسلامی است که از همین افراد به عنوان کاندیدای شورای شهر سنندج، هزار رأی هم نیاوردند.

حسینی در بخش دیگری از سخنانش به خدمات دولت یازدهم در کردستان اشاره کرد و افزود: بودن و نبودن دولت در کردستان تفاوتی ندارد چون خدمات خاص و بارزی به مردم نشده است اما در عین حال، بیکاری با روند افزایشی مواجه است و قدرت خرید مردم نیز پایین آمده است، بجز افرادی آن هم از مسؤولان در دولت که از مزایای فیش‌های نجومی برخوردار هستند.

* دزدی چند هزار میلیارد تومانی از صندوق ذخیره فرهنگیان جزو خدمات دولت است

وی همچنین، عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان بعد از دو سال، دزدی چند هزار میلیارد تومانی از صندوق ذخیره فرهنگیان، تاخیر در پرداخت وجه خرید گندم کشاورزان، ورشکستگی تعدادی از پیمانکاران به دلیل وعده‌های دروغین در پرداخت مطالبات آنان و افزایش بیکاری تا مرز 50 درصدی را نمونه‌ای خدمات دولت آقای روحانی برشمرد.

دبیر جامعه اسلامی فرهنگیان شهرستان سنندج تأکید کرد: نمایندگان دولت در استان کردستان به‌جای شکایت از منتقدان خود، در انظار عمومی و یا در صدا و سیما و یا هر رسانه‌ای که آنها می‌خواهند در قالب مناظره به سوالات مردم و جریانات سیاسی استان پاسخ دهند و خدمات دولت را تشریح کنند.

حسینی همچنین تصریح کرد: به عنوان دبیر جامعه اسلامی فرهنگیان شهرستان سنندج همواره پیگیر مطالبات بازنشستگان فرهنگی هستیم اما متأسفانه هر روز وعده‌ای دروغ می‌دهند و ما را شرمنده فرهنگیان کرده‌اند.

وی در پایان گفت: یک عذرخواهی هم به فرهنگیان بدهکاریم که در جریان انتخابات مجلس دهم با همراهی جریان اصولگرا از کاندیداهایی حمایت کردند اما مدیران اجرایی برای جابجایی برخی افراد ناکارآمد همکاری نکرد و اعلام می‌کنیم که این مشکل از طرف دولت و افرادی بود که خود را منتسب به نماینده می‌کنند و با واسطه‌گری چنین مسائلی را به‌وجود آوردند.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking