۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۷

امام جمعه موقت شهرضا:

دشمن به دنبال تحمیل نظرات خود به ایران است/ داعش ماحصل انحراف جامعه اسلامی در سقیفه است

دشمن به دنبال تحمیل نظرات خود به ایران است/ داعش ماحصل انحراف جامعه اسلامی در سقیفه است
امام جمعه موقت شهرضا گفت: امروز دشمنان ایران سلسله اقداماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده و گروهی نیز در داخل کشور آن‌ها را حمایت می‌کنند، تمام این اقدامات در راستای توقف نفوذ ایران در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، حجت‌الاسلام اصغر قائمی شامگاه جمعه در نشست بصیرتی سیاسی که در مسجد اصحاب کساء شهرضا برگزار شد با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بصیرت‌افزایی و گسترش جهاد کبیر در جامعه، اظهار کرد: برگزاری این گونه جلسات گام مؤثری در افزایش بصیرت مردم نسبت به مسائل روز جامعه و توانایی تحلیل و اقدام صحیح در این راستا می‌شود.

وی با اشاره به لزوم آشنایی با مسائل و موضوعات روز جامعه، گفت: این آشنایی با مسائل، آشنایی با وظایف را به همراه دارد، همه باید به جایگاه خود در سطح جامعه آگاه باشیم و در جایگاه‌های مختلف، تصمیم صحیح بگیریم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به وظایفی که همه در کنار وظایف فردی خود نسبت به جامعه، انقلاب و اسلام دارند، تصریح کرد: سکوت و بی‌تفاوتی نسبت به مسائل جاری خطر بسیار بزرگی است که زمانی متوجه آن می‌شویم که در گرداب وحشتناکی قرار بگیریم.

وی با اشاره به دهه ولایت و عید بزرگ غدیر خم، تصریح کرد: وجود ولی الهی در جامعه اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است به نحوی که خداوند در آیات الهی آن را به عنوان ضامن هدایت و سعادت جامعه می‌داند و می‌فرماید قدر نعمت ولایت را بدانید یعنی در عمل از او تبعیت کنید، هدایت و ضلالت جامعه در گرو حمایت و اطاعت از رهبری و ولایت امت است.

قائمی نعمت ولایت‌فقیه را نعمت الهی دانست و تأکید کرد: اگر امروز ما در جامعه اسلامی شکرگزار نعمت ولایت‌فقیه نباشیم به همان سرنوشتی دچار می‌شویم که جهان اسلام پس از سقیفه دچار شد.

وی امنیت امروز جامعه اسلامی ایران را ناشی از نعمت ولی‌فقیه دانست و خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ایران سلسله اقداماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده و گروهی نیز در داخل کشور آن‌ها را حمایت می‌کنند، تمام این اقدامات در راستای توقف نفوذ ایران در منطقه و کمک به محور مقاومت در عراق، سوریه و یمن است.

امام جمعه موقت شهرضا اقدامات رسانه‌های غربی در برابر ایران را هم‌راستا باسیاست غرب عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال جدید خود در حرم رضوی نسبت به اجرای برجام های 2 و 3 هشدار دادند؛ دشمن با این برجام‌ها به دنبال تحمیل نظرات خود به ما در سطح منطقه است.

وی افزود: وظیفه اصلی ما در حال حاضر تبعیت از فرمان‌های مقام معظم رهبری و قدم گذاری در مسیر ولایت است؛ اگر سنگرهای خود در عراق و سوریه را خالی کنیم مجبور به جنگ با دشمن در مرزها و شهرهای خود خواهیم بود.

قائمی با بیان این که عدم موضع‌گیری صریح در برابر بسیاری از مسائل جامعه، تبعات منفی زیادی به همراه دارد، اظهار کرد: باید مردم را بیدار و نسبت به حقایق جامعه آگاه کنیم و بدانیم که در چه زمانی چه وظیفه‌ای در برابر جامعه و مردم بر عهده‌ داریم و به آن عمل کنیم.

وی تشکیل گروه‌های تکفیری داعش و قدرت‌گیری وهابیت در لباس حکومت آل‌سعود را نتیجه انحراف جامعه اسلامی در سقیفه دانست و خاطرنشان کرد: قدرت‌نمایی و سیطره کشورهای مستکبر به‌ ویژه آمریکا و اسرائیل بر بسیاری از کشورهای جهان اسلام به دلیل انحراف اولیه‌ای است که در امت اسلامی نسبت به غدیر خم ایجاد شد.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking