۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱

عضو مجلس خبرگان رهبری:

مخالف برخی اقدامات مسئولان درقضیه زندان کهریزک بودم

مخالف برخی اقدامات مسئولان درقضیه زندان کهریزک بودم
اصفهان – عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه در برخی از موارد با اشتباه یک فرد ۸۰ میلیون ایرانی باید تاوان دهند، افزود: یک اشتباه آثارسوء زیادی را به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی شامگاه پنج‌شنبه در گردهمایی روحانیون شهرستان خمینی‌شهر در حوزه جواد ائمه با اشاره به توجه رسانه‌های جهانی به نحوه عزاداری‌ها در کشور اظهار داشت: از این رو دشمن می‌تواند با بزرگ‌نمایی و یا کوچک‌نمایی در نحوه برگزاری این مراسمات دیدگاه جهانی را نسبت به دین اسلام و مذهب تشیع تغییر دهد.

وی با تاکید بر اینکه بیان حوادث و وقایع قیام عاشورا باید به صورت واقعی و به دور از تخیلات برای جوانان مطرح و تفسیر شود، اضافه کرد: از این رو باید متن انتخاب شده برای مداحی‌ها در حسینیه‌ها و مساجد به دقت صورت گیرد تا شائبه‌ای ایجاد نشود.

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه اراک توسعه شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی را یکی از دلایل تسریع در مخابره اطلاعات در جهان عنوان کرد و بیان داشت: باید توجه داشته باشیم که همه اتفاقات ایران و به ویژه در عزاداری‌ها به همه جهان مخابره خواهد شد.

وی، بیان رسا و گویای خطبه‌های امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) توسط روحانیون را امری مهم دانست و افزود: باید توجه داشته باشیم که برخی در بیان این وقایع و خطبه‌ها به دنبال تحریف هستند و از این رو این قیام را احساساتی و بر پایه تخیلات تلقی می‌کنند که البته ما همه قبول داریم در نهضت عاشورا احساسات، عاطفه، محبت نقش دارد اما همه اینها بر مبنای عقلانیت و فطرت روشن دین اسلام بوده است.

محرم و صفر از زمینه‌های اصلی شکست طاغوت است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی محرم و صفر را یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های شکست طاغوت دانست و بیان داشت: ماه محرم و صفر تمام نقشه‌های استکبار جهانی را نقش بر آب می‌کند و این دو ماه و حوادث و اتفاقاتی که در آنها افتاده است باعث شوکت اسلام و عزت مسلمانان جهان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دشمنان اسلام بهانه‌گیری‌های زیادی را در مقابل توسعه کشورهای اسلامی دارند، تصریح کرد: ماه محرم و صفر فرصت بسیار مهمی برای خدمت، مبارزه، جهاد، امربه‌معروف نهی از منکر و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و بیان حقایق دین اسلام است.

نماینده ولی فقیه در اراک در ادامه ایستادگی در برابر آل سعود،‌ داعش و اسرائیل را وظیفه مسلمانان جهان دانست و بیان داشت: امروز دست آل سعود در دست اسرائیل و منافقین است و در حال حاضرفرصت خوبی برای نشان دادن ماهیت واقعی آل سعود برای همه جهانیان و به ویژه مسلمانان است و نباید در این زمینه کوتاهی صورت گیرد.

جامعه روحانیت باید آگاه‌تر از گذشته باشد

وی در ادامه با تاکید بر اینکه جامعه روحانیت باید آگاه‌تر از گذشته باشد و در این زمینه رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید را نیز تنها نگذارند، اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که برخی از روحانیون و علما سلیقه شخصی دارند که البته این سلیقه برای خودشان قابل احترام است اما از سویی دیگر رهبر معظم انقلاب توجه به برخی از این سلیقه‌ها و خرافات را به صلاح دین و نظام می‌دانند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه قمه زنی یکی از اعمال خرافه و مغایر با صلاح دین است، ابراز داشت: این عمل در شرایط کنونی به صلاح دین و مذهب نیست.

جبهه سوریه‌، عراق و لبنان  بهترین راه جهاد در شرایط کنونی است

وی جبهه سوریه‌، عراق و لبنان را بهترین راه جهاد در شرایط کنونی دانست و گفت: کسانی که مشتاق جهاد هستند باید در این جبهه‌ها در مقابل ظلم بجنگند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه شهر مذهبی خمینی‌شهر باید کانون حمایت از رهبر معظم انقلاب باشد،‌ بیان داشت: همه مردم در کنار روحانیت باید مصلحت نظام را هدف خود قرار دهند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در حال حاضر شرایط دنیای مذهب تشیع شرایط گذشته نیست که بتوان مخفی‌کاری کرد، تصریح کرد: امروز مذهب تشیع تابلوی بزرگ دین اسلام در دنیاست و این مذهب علمدار دارد که باید قدردان این شرایط باشیم.

فرصت امروز مذهب تشیع در طول تاریخ استثنایی است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه فرصت امروز مذهب تشیع در طول تاریخ استثنایی است، بیان داشت: امروز مذهب تشیع و دین اسلام یک امانت در دست جامعه روحانیت است باید با مسئولیت پذیری بیشتری از این ظرفیت استفاده کرد.

وی اضافه کرد: علمای شهرستان خمینی‌شهر و استان اصفهان با مسئولیت‌پذیری بیشتر در ماه محرم صفر عمل کنند تا بعضی حرکت‌های غلط بهانه به دست دشمن ندهد.

نماینده ولی فقیه در اراک بزرگ‌ترین گناه را ایجاد شکاف بین مسلمانان و شیعیان دانست و اضافه کرد: این در حالی است که برخی قصد دارند با دامن زدن به مسایل مذهبی بین جامعه روحانیت و عموم مردم جامعه جدایی بیندازند.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی با دامن زدن به بدعت‌های غلط درآمدهای بسیاری را کسب می‌کنند، ابراز داشت: شرایط کنونی وظایف سنگینی را برای همه افراد جامعه و به ویژه مداحان، روحانیون و هنرمندان تعریف کرده است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه گریزی هم به وقایع سال ۸۸ و حادثه کهریزک زد و بیان داشت: همه می‌دانند بنده در سال ۸۸ و قضیه زندان کهریزک صددرصد مخالف بعضی از اعمال و رفتار مسئولان وقت بودم و از این رو باید عنوان کنم که بعضی از افراد در قضیه کهریزک غفلت کردند اما این غفلت باعث شد تمام دنیا علیه نظام معرکه بگیرند و علیه ما توطئه کنند، قانون تصویب و بدگویی کنند.

مخالف زندانی کردن برخی از مسئولان در کهریزک بودم

وی ادامه داد: در سال ۸۸ در مسئولیت دادستان کل کشور مخالف زندانی کردن برخی افراد در کهریزک بودم و در این خصوص حتی مورد خشم هم قرار گرفتم اما چون برخی دیگر در این زمینه مسئولیت داشتند کاری از پیش نبردم.

نماینده ولی فقیه در اراک تصریح کرد: در سال ۸۸ به‌ عنوان دادستان کل کشور دستور دادم که قضیه انتقال زندانیان صورت نگیرد و حتی آقای اژه‌ای و دیگران نیز مخالفت خود را در این موضوع اعلام کردند، ولی آن‌ها خودسرانه یا غیر خودسرانه دست به این حرکت غلط زدند ولی حالا بعد از ۷ سال اعلام می‌کنند اشتباه کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی از مسئولان و بعد از گذشت هفت سال ابراز پشیمانی و توبه می‌کنند، بیان داشت: دیگر این توبه‌ها اثری ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه گفت: در این همین سال ها براثر غفلت بعضی از افراد یک خانم براثر یک حادثه فوت کرد و یکی از بهانه‌های دولت کانادا برای قطع رابطه با ما فوت همین خانم بود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تاکید بر اینکه در برخی از موارد با اشتباه یک فرد ۸۰ میلیون ایرانی باید تاوان دهند، افزود: یک اشتباه آثارسوء زیادی را به همراه دارد و ممکن است برای کشور و نظام زحمت ایجاد و دشمنان سوء استفاده کنند.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking