۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸

امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه:

قدرت تهاجمی و دفاع تضمین کننده امنیت ملی ماست/محصولات تراریخته امنیت ملی ما را به خطر می اندازد/تساوی آرمان گرایی با عدم عقلانیت خط تحریف دشمن است

قدرت تهاجمی و دفاع تضمین کننده امنیت ملی ماست/محصولات تراریخته امنیت ملی ما را به خطر می اندازد/تساوی آرمان گرایی با عدم عقلانیت خط تحریف دشمن است
آیت الله حسینی همدانی گفت: باید از تحریف عوامل قدرت نرم نظام اسلامی جلوگیری کرد و یکی از موارد تحریف مساوی دانستن آرمان گرایی با عدم عقلانیت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از البرز ۲۴ امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز با اشاره به اینکه اهل تقوا نصیحت پذیرند گفت: پندهای لقمان چراغ راه خوبی برای رشد معنویات ما است چرا که وی تاکید کرد: توبه را عقب نیانداز زیرا هر زمان مرگ فرا می رسد و هر آنچه نیاز داری از خدا بخواه و پرهیزگار باش تا همیشه عزیز باشی.

330668_667-1

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به ۲۴ ذی الحجه سال ۱۰ قمری و مباهله افزود: رسول خدا (ص) همراه با اهل بیت لین مهم را انجام داد و آیه ۶۱ سوره آل عمران تعبیر کاملا دقیقی از این موضوع دارد و عصمت صدیقه طاهره (س) را بار دیگر نشان داد و جریان ۲۵ ذی الحجه در سوره هل اتی در شان اهل بیت و روز تکریم بازنشستگان بوده و آیاتی در بیان اخلاص و ایثار را در بر خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه خانواده باعث پیشرفت جامعه در زمینه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … است اظهار داشت: مهمترین رکن آن زن است چرا که با داشتن عواطف قوی نقش مهی برای ایجاد آرامش و تربیت افراد بر عهده دارد و اسلام تاکید بر حفظ کرامت وی خواهد داشت اما متاسفانه به زن بی توجهی می شود درحالیکه رسول خدا (ص) فرمود: زن در خانه بزرگ خانه است و مردی که وی را کوچک می کند خود را کوچک کرده است. 

امام جمعه کرج تصریح کرد: عدم تکریم زن با روح اسلام سازگاری ندارد اما متاسفانه زن و مرد امروز در جامعه ما با حقوق خود آشنا نبوده و مطالباتی خلاف اسلام از همدیگر دارند، همچنین اگر به زن اجازه داده می شود بیرون از منزل شاغل باشد نباید فعالیت هایی همچون راننده لودر و … انجام دهد که با روح وی ناسازگار است.

وی ادامه داد: کشورهای غربی می خواهند خانواده را از بین برده و به مطامع خود برسند لذا فعالیت خود را از رکن اصلی خانواده یعنی زن آغاز کرده و می خواهند آن را از بین ببرند و وسیله تفرج مرد قرار دهند و خراب شدن خانواده منجر به مفاسد اجتماعی و در نهایت نابودی بنیان جامعه خواهد شد.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه فضای مجازی سم مهلکی برای خانواده ها شده است گفت: ترویج این بی فرهنگی در بین خانواده ها امنیت کشور را به خطر خواهد انداخت و ازدواج سفید و عدم فرزند آوری اهداف دشمن برای نابودی این نهاد است و محصولات تراریخته اگر به درستی مدیریت نشود بلای جان بشر خواهد شد و نسل های آینده دیگر بارور نخواهند شد. 

وی افزود: محصولات تراریخته مسئله ایست که امنیت ملی ما را در اینده به خطر می اندازد چرا که توان نظامی در صورت نبود جمعیت برای استفاده از آن کارایی ندارد و این خواسته دشمن است لذا باید به سبک زندگی اسلامی اهمیت داد و به موضوعاتی که توطئه دشمن را پیش خواهد برد دامن نزنیم.

امام جمعه کرج اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با اقشار مردم و فرماندهان سپاه دغدغه هایی را تکرار کردند و این نشان می دهد که موضوعات مد نظر ایشان برطرف نشده و اقدامی در این حوزه صورت نگرفته است و همچنین امام خامنه ای بر اقتدار نیروهای مسلح برای رفع تهدیدهای نظامی و افزایش توان دفاعی و تهاجمی کشور تاکید کردند.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب توان تهاجمی کشور را زمینه ای برای افزایش بازدارنگی دانستند و اعلام کردند: ایران آغازگر جنگ نبوده و در برابر خطرات باید قوی باشد و در تقابل با کشورهایی که وی را مورد هجمه قرار می دهند آنها را در داخل خاک خود مورد هدف قرار دهد لذا قدرت تهاجمی در کنار دفاع تضمین کننده امنیت ملی ماست.

آیت الله حسینی همدانی اظهار داشت: تجهیز ایران به سلاح ایمان و ادوات نظامی دشمن را از دشمنی کردن با ایران مایوس خواهد کرد و آنها باید بدانند پاسخ تجاوز به ایران را در خاک خود دریافت خواهند کرد چرا که رهبر معظم انقلاب فرمودند: باید از تحریف عوامل قدرت نرم نظام اسلامی جلوگیری کرد و یکی از موارد تحریف مساوی دانستن آرمان گرایی با عدم عقلانیت است.

وی ادامه داد: اخیرا در کشور ما زمزمه هایی می شود مبنی بر اینکه آرمان گرایی انقلاب باعث عقب ماندن از دنیا و تعامل با آن است اما با توجه به جنایت های آمریکا و همراهانش در به خاک و خون کشیدن مردم بی گناه عقلانیت می گوید: با آنها دست دوستی ندهیم و آرمان گرایی ایران به ما می گوید که بادی دست دشمنان را از خاک ایران کوتاه کرد و این همان عقلانیت است.

آیت الله همدانی گفت: با بی اعتمادی به آمریکا به ارزش ها رسیده ایم و این مسیر را ادامه می دهیم و از آن دست نخواهیم کشید و عقلانیت به ما می گوید آمریکا دشمن درجه یک ماست و بع فرموده امام (ره) هر چه فریاد داریم باید بر سر آن بکشیم.

خطیب جمعه کرج در خاتمه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید و سید انقلابی “هاشمی نژاد” و ۵ فرمانده موثر در شکست حصر آبادان که در سازماندهی ارتش و سپاه نقش موثری داشتند خاطر نشان داشت: برگزاری نمایشگاه توسط دستگاه های دولتی و غیر دولتی در استان البرز و عرضه اجناس خارجی بر خلاف اقتصاد مقاومتی بوده و مسئولین امر گویی انقلاب را فراموش کرده اند.

منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking