۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۰

سخنان رهبر معظم انقلاب در وحدت جهان اسلام و انسجام شیعه و سنی بسیار تاثیر گذار است

سخنان رهبر معظم انقلاب در وحدت جهان اسلام و انسجام شیعه و سنی بسیار تاثیر گذار است
زاهدان - ایرنا - امام جمعه مسجد مکی و مدیر دارالعلوم اهل سنت زاهدان گفت: سخنان بسیار ارزشمند اخیر رهبر معظم انقلاب در داخل و خارج کشور تاثیر و بازتاب فراوان داشت و سبب خوشحالی مردم شد و بر وحدت جهان اسلام به ویژه انسجام شیعه و سنی بسیار تاثیر گذار بوده است.

به گزارش ارسالی دفتر امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان به ایرنا، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت زاهدان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانشان فرمودند «احساسات اهل سنت را تحریک نکنید» ما نیز متقابلا همین اعتقاد را داریم که نباید احساسات هیچ یک از فرق اسلامی از جمله شیعه را تحریک کنیم.
وی ادامه داد: اعتدال، برادری و وحدتی که امروز در کشور حاکم است برای ما و تمام ملت ایران ارزشمند است و نباید به افراد تنگ نظر اجازه داده شود با اعمال سلیقه و بر خلاف اسلام و قانون اساسی عمل کنند زیرا در اسلام و نظام جمهوری اسلامی تنگ نظری وجود ندارد.
وی بیان کرد: بنده به صراحت اعلام می کنم و همه ی ما بر این واقفیم که امروزه دشمنان اسلام که در بین کشورهای اسلامی به ویژه خاورمیانه تفرقه ایجاد کردند و تلاش می کنند بین مذاهب اسلامی تفرقه بیندازند در ایران اسلامی موفق نبودند.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام از جمله استکبار جهانی در ایران ناکام ماندند و ما همواره به اندازه توانایی خودمان در مقابل افراط گرایی و تندروی ایستاده ایم و خواهیم ایستاد.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان تصریح کرد: سخنان اخیر مقام معظم رهبری در داخل کشور تاثیرات بسیار مثبتی برجای گذاشت و سبب خوشحالی و خرسندی بسیاری از مردم ایران شد و در خارج از کشور نیز بازتاب بسیار خوبی داشته و بر وحدت جهان اسلام به ویژه وحدت شیعه و سنی بسیار تاثیرگذار بوده است.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با اشاره به موضوع مبارزه دولت با قاچاق کالا بر اهمیت استفاده از تولیدات داخلی تاکید کرد و اظهار داشت: دغدغه ای که رهبر انقلاب اسلامی در این مورد دارند باید دغدغه ی همه ی ما باشد و از تولیدات داخلی استفاده و حمایت کنیم.
وی تصریح کرد: در زمینه استفاده از تولیدات داخلی باید فرهنگ سازی صورت بگیرد و کارشناسان ماهر و زبده در این مورد برنامه ریزی کنند.
وی ادامه داد: تولیدات داخلی زیر نظر کارشناسان ماهر تولید و به خارج از کشور صادر شود و پول آن دوباره به مملکت برگشت و در اینجا سرمایه گذاری شود.
وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: ملت، دولت و نیروهای مسلح ما در هشت سال جنگ تحمیلی تجربیات بسیار بزرگی کسب کردند که این تجربیات به افزایش استحکام ما کمک می کند.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و تقدیر از حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در نماز جمعه گفت: آموزش و تعلیم برای هر ملتی در دنیا مهم و حیاتی است و بشر بدون آموزش و تعلیم تربیت به هیچ جایگاهی نمی رسد.
مولوی اسماعیل زهی اظهار داشت: علم و دانش در ترقی، پیشرفت و خوشنامی یک ملت تاثیر بسزایی دارد.
وی همچنین مبارزه با جهل و بی سوادی را بزرگترین جهاد دانست و خاطر نشان کرد: بی سوادی و جهالت بزرگترین تهدید برای بشر، منطقه و کشور است.
3213 **6081 خبرنگار: اکبر نوری ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking