۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۴

امام جمعه دامغان:

رئیس جمهور ایران بد عهدی آمریکا را در سازمان ملل فریاد زد

رئیس جمهور ایران بد عهدی آمریکا را در سازمان ملل فریاد زد
امام جمعه دامغان در خطبه های نماز جمعه گفت: دکتر روحانی در سخنرانی منتقدانه خود آمریکا را به عدم تعهد نسبت به توافقات محکوم کرد و افزود : دکتر حسن روحانی ریاست جمهور کشور ایران در هفتاد و یکمین جلسه ی نیویورک خوب درخشید و به مباحث مهم و قابل توجهی اشاره نمود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک دامغان ؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان امام جمعه دامغان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به ِآغاز هفته دفاع مقدس گفت:  در 31 شهریور ماه سال 59 صدام حسین با پاره کردن قرار داد 1975 الجزایر، جنگی تمام عیار را علیه ایران ایجاد نمود که طی آن 300 هزار شهید تقدیم نظام شد.

حجت اسلام حسینیان افزود: در هشت سال دفاع مقدس نیروی مردمی، بسیج، سپاه و ارتش به صحنه آمدند و جهادی با ایمان، فداکارانه و با اخلاص صورت گرفت که نگذاشتند دشمن وارد کشور شود و کشور ما در این جنگ به خوبی درخشید.

وی خاطر نشان کرد: دستاوردهای این جنگ تحمیلی این بود که سپاه پدید آمد، بسیج ظهور کرد و توانمندی و ظرفیت مردم ایران به جهانیان نشان داده شد که طی آن تمامیت ارضی و استقلال کشور به نمایش گذاشته شد.

حسینیان با تاکید بر اینکه صحنه هشت سال دفاع مقدس طلوع اعتقادات دینی ما بود اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس آموختیم که می‌توان با قدرت های بزرگ و استکباری که با تمام امکانات مالی‌شان وارد صحنه شده‌اند پنجه در پنجه انداخت و با سرافرازی و پیروزی بیرون آمد که اگر آن روز این استقامت وجود نداشت امروز خبری از اعتقادات و اخلاقیات نبود.

وی خانواده را اصلی ترین و اصیل‌ترین نهاد اجتماعی دانست و گفت: استحکام و پایداری هر جامعه‌ای منوط به تحکیم کیان خانواده می‌باشد و از این رو صیانت از آن در برابر موج ویرانگر و طوفان سهمگین بحران‌ها و چالش‌های بیرونی در نهایت سبب پویایی جامعه خواهد شد.

وی یادآور شد: سیاست‌های کلی خانواده که توسط مقام معظم رهبری ارائه شد همچون چراغ راهی در امر خدمت رسانی به جامعه خواهد بود و باید تلاش ‌شود تا کلیه فعالیت‌ها و اقدامات در راستای تحقق این سیاست‌ها، عملیاتی شود.

وی با اشاره به سخنان دکتر روحانی در سازمان ملل گفت: دکتر حسن روحانی ریاست جمهور کشور ایران در هفتاد و یکمین جلسه ی نیویورک خوب درخشید و به مباحث مهم و قابل توجهی اشاره نمود .

حسینیان خاطر نشان کرد: ریاست جمهور در خصوص اتفاقات اخیر دولت عربستان، حمله به یمن را اشتباه محاسبه ای آل سعود دانست و ادعا کرد این حمله نظامی به غیر از کشتار مسلمین و قتل و غارت هیچ نتیجه ای در بر نداشته است.

وی خاطر نشان کرد: دکتر روحانی در سخنرانی  منتقدانه خود آمریکا را به عدم تعهد نسبت به توافقات محکوم کرد و دست اندازی به اموال مردم ایران توسط آمریکا را در سخنرانی خود به خوبی تبیین کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان گفت: رئیس جمهور ایران و هیئت همراه در این سفر با ریاست جمهوری کشورهای زیادی نشست داشتند که این دیدار های دیپلماسیک می تواند ایران را در سطح بین المللی به خوبی مطرح کند.

امام جمعه دامغان در پایان خاطر نشان کرد: از مردم فهیم شهرستان دامغان خواهشمندیم در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت نمایند و با پاسخ دهی صحیح خود گامی در جهت پیشرفت کشور بردارند.

انتهای پیام /

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking