۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱

امام جمعه ارومیه: غرب فقط داعیه دفاع از حقوق بشر دارد

امام جمعه ارومیه: غرب فقط داعیه دفاع از حقوق بشر دارد
ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: کشورهای غربی از جمله آمریکا فقط داعیه حقوق بشر دارند و این کشورها، عامل بیشترین ظلم به انسان ها حتی در داخل مرزهای خود بوده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: داعیه دفاع از حقوق بشر سران آمریکا، گوش جهانیان را کر کرده است و این کشور خود را متمدن ترین کشور دنیا می داند ولی در داخل همان کشور، بیشترین ظلم ها به شهروندان آمریکایی به ویژه سیاه پوستان انجام می شود.
وی اضافه کرد: بیشترین بی سوادی، بیکاری و آمار زندانی در این کشور برای سیاه پوستان است و این امر نشان می دهد که سران کشور آمریکا بر خلاف ادعاهایشان، سردمدار تبعیض نژادی هستند.
وی اظهار کرد: عده ای از مردم جهان نیز با تبلیغات گسترده آمریکایی ها فکر می کنند که این کشور مهد آزادی است در حالی که دین مبین اسلام قرن ها پیش شعار مقابله با تبعیض نژادی داده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ادامه داد: در سال 1359 صدام حسین با پاره کردن قرارداد الجزایر، به صورت عملی آغازگر جنگ تحمیلی علیه ایران بود و با پشتیبانی کشورهای غربی نیز فکر می کرد در طول چند روز می تواند کل ایران را تصرف کند که این توطئه شوم آنها با فداکاری ارتش، سپاه، بسیج و مردم سلحشور ایران اسلامی ناکام ماند.
حجت الاسلام قریشی گفت: از افتخارات نیروهای مسلح و مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که ارتش، سپاه و بسیج مردمی ما اجازه ندادند وجبی از خاک کشور در طول هشت سال دفاع مقدس به دست دشمن بیفتد در حالی که پیش از نظام اسلامی، در دوران هر حکومتی کیلومترها از خاک ایران به کشورهای دیگر هدیه داده می شد.
وی همچنین با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید افزود: خانواده ها باید همان طور که به فکر فراهم کردن امکانات آموزشی فرزندان هستند، به فکر تربیت فرزندانشان نیز باشند و کنترل فرزندان را در محیط دانشگاهی و خوابگاهی به صورت مستمر انجام دهند.
وی همچنین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به پرهیز از اسراف در بین مسئولان و مردم کشور اضافه کرد: اسراف از محرمات دین مبین اسلام است و طبق آیات قرآن و روایات ائمه اطهار(ع)، اسراف کنندگان اهل آتش هستند که باید در زندگی فردی و اجتماعی این مهم را به یاد داشته باشیم.
وی اظهار کرد: اشرافی گری از ریخت و پاش و اسراف شروع می شود و می تواند زمینه از بین رفتن یک قوم را بنا بر آیات قرآن کریم فراهم کند.
به گزارش ایرنا، در نماز جمعه این هفته ارومیه اقشار مختلف مردم در مصلای امام خمینی (ره) حضور داشتند.
1905/8137/2093** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی**منتشرکننده: حسن فاخری

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking