۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶

امام جمعه بروجرد:

مواضع نادرست برخی از دولتمردان توهین به نماز جمعه است

مواضع نادرست برخی از دولتمردان توهین به نماز جمعه است
امام جمعه بروجرد گفت: سخنگوی دولت موضع نادرستی نسبت به نماز جمعه گرفته که مواضع نادرست برخی از دولتمردان توهین به نماز جمعه است چرا که مدعی شدند و توقع دارند ائمه جمعه را که انها ترجیح می دهند را بیان کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از بازتاب بروجرد حجت الاسلام "حسن ترابی" امام جمعه بروجرد در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به مواضع نادرستی که برخی دولتمردان نسبت به خطبه های نماز جمعه دارند گفت: در هفته قبل سخنگوی دولت موضع نادرستی نسبت به خطبه های نماز جمعه و خطیبان جمعه گرفتند و مدعی شدند که توقع دارند ائمه جمعه مباحث دیگری را در خطبه ها مطرح کنند و FATF را نباید در خطبه ها بیان نمایند.


وی اضافه کرد: امامان جمعه آنچه خوشایند حضرات است باید بگویند و آنچه سبب ناراحتی آنها می شود خودداری کنند که این اقدام توهین  به امام جمعه است.


به گفته وی رسالت نهاد امامان جمعه در بحث عملکرد دولت و سایر بخش های نظام ، نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه است و ائمه جمعه از  اقدامات خوب و مثبت دولت حمایت می کنند و دفاع انها براساس واقعیت است نه آمارها و ارقامی که واقعیت ندارد.


امام جمعه بروجرد گفت: نقد منصفانه و دلسوزانه با هدف اصلاح است و ائمه جمعه زبان گویای مردم هستند و واسطه مردم و حاکمیت هستند.


وی بیان کرد: این افراد نمی داند چه توهینی می کند و چه ضربه ای می زند.


به گفته وی اگر ائمه جمعه بگویند قراردادهای جدید نفتی به مصلحت کشور نیست دوباره ناراحت می شوند و این خیانت به ملت ایران است چرا که این قراردادها مقابله با استقلال کشور دارد و خیانت به کشور و نظام است و انتظار دارند در نماز جمعه این موضوعات گفته نشود.


حجت الاسلام ترابی اظهار داشت: به بهانه امضای این قرارداد fatf خودمان خودمان را تحریم کنیم , بهتر است اینقدر با آبروی دولت بازی نکنند و ائمه جمعه واقعیات را می گویند و انچه به ضرر نظام است باید جلوی آن گرفته شود.


وی در بخش دیگری با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: در جنگ تحمیلی دشمن به خاک کشور حمله کرد تا به خیال خود طی مدت کوتاهی نظام مقدس جمهوری اسلامی را ساقط  کند اما صبر و استقامت ملت ایران انچنان درس عبریتی به متجاوزان داد که انان را سر جای خودشان نشاند.


وی اضافه کرد: جانفشانی های فرزندان ایران اسلامی در مقابله با متجاوزان به خاک کشور آنچنان والاست که هیچ گاه از خاطرات پاک نخواهد شد.


به گفته وی ایثار و فداکاری و مقاومت ملت ایران در نیروهای مسلح در 8 سال دفاع مقدس باعث شده که هیچ قدرتی نمی تواند فکر تجاوز به ایران را در سر بپروراند.


امام جمعه بروجرد تصریح کرد: اقتدار روز افزون نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و قدذرت بازدارندگی آنها سبب شده کسی جرات و فکر تجاوز نداشته باشد.


به گفته وی طی چند ماه اخیر برخی در کشور چندین بار مطرح کردند که برجام و مذاکره با امریکا سایه جنگ را از سر ایران برداشته است و به گونه ای وانمود می کنند که گویا کشور در معرض خطر بزرگی بوده و قصد حمله داشته اند و آن چیزی که باعث رفع آن شده برجام و مذاکره بوده است که رهبری در این راستا فرمودند این سخنان صحیح نیست.


وی بیان کرد: دشمنان ملت ایران وقتی دوران دفاع مقدس و رشادتها و ایثارگری ملت ایران را دیدند تا ابد فکر تهاجم نظامی را از سر به در کردند.


وی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: اگر مدیران و دلسوزان خواستار ساماندهی اوضاع فرهنگی و آموزشی هستند باید محیط های آموزشی را در اولویت قرار دهند و سرمایه گذاری در این راستا صورت بگیرد.


منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking