۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶

امام جمعه دندی:

سلاح ملتها در برابر دشمنان، اتحاد و تسلیحات نظامی است/هیچ کس حق ندارد بخش سیاسی نماز جمعه را حذف کند

سلاح ملتها در برابر دشمنان، اتحاد و تسلیحات نظامی است/هیچ کس حق ندارد بخش سیاسی نماز جمعه را حذف کند
امام جمعه دندی گفت: سلاح ملتها در مقابل دشمنان اولا اتحاد و یکپارچگی و ثانیا مجهز به تسلیحات نظامی است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ عاقلی نیروی دفاعی خود را کنار نمی گذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شمیم ماهنشان ، «حجت الاسلام سیدعمران حسینی نسب» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهارکرد: دفاع مقدس یک نمونه و جلوه بارز مدیریت جهادی است که رزمندگان اسلام با دست خالی در مقابل دشمن سرتا پا مسلح انجام دادند.
وی با تبریک هفته دفاع مقدس افزود: در طول ۱۶۶ سال تا قبل از انقلاب ۲ میلیون کیلومتر مربع از خاک ایران توسط بیگانگان تصرف شده است این در حالی که در هشت سال دفاع مقدس با اینکه حدود ۵۰ کشور از صدام حمایت می کرد حتی یک وجب از خاک ایران در تصرف دشمنان نماند.
خطیب جمعه دندی با بیان اینکه افتخارات دفاع مقدس در سایه ایستادگی آن هم در حال تحریم بدست آمده است، گفت: ایستادگی در مقابل دشمنان خصوصا استکبار جهانی، درس شهدا برای ماست.
حجت الاسلام حسینی نسب با بیان اینکه آمریکا با اسلام انقلابی مخالف است، اظهارکرد: شعارهای مبارزه با تروریسم و حقوق بشر توسط استکبار جهانی شبیه به لطیفه است و جنایات یمن، فلسطین، عراق و سوریه نشانگر پرونده جنایات آمریکاست.
وی با بیان اینکه ۹۵ درصد شهدا اهل مسجد، نماز جمعه و جماعات بوده اند افزود: کسی که اهل مسجد باشد با بصیرت و آگاه به مسائل روز جامعه و جهان خواهد بود.
خطیب جمعه دندی گفت: یکی از نمازهای که موجب آگاهی بخشی و بصیرت افزایی می شود نمازعبادی و سیاسی جمعه است و هیچ کس حق ندارد بخش سیاسی نماز جمعه را حذف کند.
حجت الاسلام حسینی نسب اظهار کرد: امام جمعه به عنوان نماینده نظام اسلامی و نماینده مقام معظم رهبری در جهت مصالح و منافع کشور روشنگری می کند و کسانی که می گویند ائمه جمعه نباید به مسائل سیاسی روز جامعه ورود کنند هویت نماز جمعه را نشاخته اند.
وی با تبریک آغاز سال تحصیلی مدارس کشورافزود: ماه مهر ماه طلوع دوباره علم در مدارس کشور است.
امام جمعه دندی با اشاره به اینکه تقارن همه ساله آغاز دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی تقارن با معنایی است، گفت: شهدا پرورش یافتگان مدارس آن زمان بوده اند و امروز هم آموزش و پرورش و معلمان باید دانش آموزانی چون شهدا تربیت کنند.
حجت الاسلام حسینی نسب به مساله سرشماری نفوس و مسکن اشاره کرد و افزود: هدف از این کار جمع آوری اطلاعات در مورد سه مساله جمعیت، مسکن و بیکاری است و همه باید در این مساله مشارکت داشته باشند.
وی اضافه کرد: خانواده زمانی محقق می شود که اولا ازدواج صورت بگیرد و لذا سرپرستان خانواده ها در این مساله باید هم فرزندان خود را یاری کنند و هم آنها را به ازدواج به موقع تشویق کنند.
خطیب جمعه دندی گفت: دومین عامل تحقق یک خانواده جمعیت است لذا کاهش جمعیت که آسیب های فراوانی دارد در شرایط فعلی و همانطور که رهبر انقلاب اسلامی هم تاکید دارند به ضرر کشور است.
حجت الاسلام حسینی نسب با اشاره به نزول سوره انسان(هل أتی) و نامگذاری آن به روز خانواده، اظهار کرد: خانواده قرآنی آن خانواده ای است که همدیگر را به زندگی سالم و پاک و بدور از گناه و معصیت تشویق و یاری نمایند.
وی با اشاره به مسئولیت سرپرست خانواده در این زمینه افزود: طبق آیه شریفه ” یَاأَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَهُ عَلَیْهَا مَلَائِکَهٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا یَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَیَفْعَلُونَ مَا یُؤْمَرُونَ” سرپرست خانواده که همان مرد خانواده است باید خود و خانواده خود را از هر کاری که منجر به عذاب الهی می شود، باز دارد.
خطیب جمعه دندی با انتقاد از بی حجابی، ارتباط دختر و پسر، ماهواره و اعتیاد گفت: اگر سرپرستان خانواده ابتدا خود عامل به این دستور الهی بوده و به آیه شریفه باور قلبی داشتند بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه وجود نداشت.
حجت الاسلام حسینیس نسب اظهار کرد: کسی که خود آلوده به ماهواره، اعتیاد، موسیقی حرام است نمی تواند سرپرست و نگهبان خوبی برای خانواده خود باشد چرا که خود نیاز به نگهبانی دارد.
وی در پایان ارتحال آیت الله یکتایی از علمای بنام زنجان و از شاگردان حضرت امام خمینی ره و آیت الله بروجردی را تسلیت گفت.

منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking