۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴

اوحدی:

خون شهدای منا ریشه وهابیت را افشا کرد/ عذاب بزرگی بر شجره خبیثه آل‌سعود نازل می‌شود

خون شهدای منا ریشه وهابیت را افشا کرد/ عذاب بزرگی بر شجره خبیثه آل‌سعود نازل می‌شود
رئیس سازمان حج و زیارت، خون سردار شهید علی‌اصغر فولادگر و دیگر شهدای منا را افشاگر ریشه خبیث وهابیت و آل‌سعود دانست و گفت: عذاب بزرگی بر شجره خبیثه آل‌سعود نازل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سعید اوحدی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای منا و سردار شهید علی‌اصغر فولادگر اظهارکرد: شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیازی به برگزاری چنین مجالس بزرگداشت و یادواره‌ها نیستند، بلکه این ما هستیم که نیازمند یادواره شهداییم تا از برکت خون این شهدا بهره ببریم.

وی افزود: شهدای منا شهدایی هستند که بعد از درک عرفه در سرزمین منا به شهادت رسیدند که براساس آیات و روایات دین مبین اسلام مرگ آن‌ها جزء بهترین مرگ‌هاست، فاجعه غم‌بار منا حاصل بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی شجره خبیثه و ملعونه آل‌سعود است.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جنایات آل‌سعود گفت: تمام سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ریشه‌های قرآنی دارد و ایشان با سخنان خود مقتدرانه مقابل آل‌سعود موضع‌گیری کردند و حق ایران را در بازپس‌گیری پیکرهای حجاج ایرانی گرفتند.

* شهدای منا در امتداد شهدای تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند

وی خاطرنشان کرد: شهدای منا در امتداد شهدای تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند، نفرین خانواده‌های شهدا باعث سرنگونی رژیم بعثی عراق، صدام حسین و منافقین شد، همچنین برکت شهدای هسته‌ای باعث شد تا دنیا سر تعظیم و تسلیم بر حق هسته‌ای ایران فرود آورد.

اوحدی ادامه داد: رزمندگان مدافع حرم هزار کیلومتر آن طرف مرزهای ایران اسلامی، آتش فتنه در منطقه را خاموش کردند و به برکت شهدای مدافع حرم است که جمهوری اسلامی در منطقه دارای اقتداری ویژه است که به زودی به برکت و عزت همین شهدا عراق نیز از نیروهای داعش خالی خواهد شد.

* خون شهید فولادگر افشاگر ریشه خبیث وهابیت و آل‌سعود است

وی تصریح کرد: طبق گفته‌های مقام معظم رهبری شهدای منا افشاگر ریشه وهابیت هستند، خون سردار شهید علی‌اصغر فولادگر نیز افشاگر ریشه خبیث وهابیت و آل‌سعود است؛ جنایتکاران سعودی در فاجعه منا حتی به اهل سنت نیز رحم نکردند چراکه 95 درصد از کشته‌شدگان در این فاجعه از برادران اهل سنت بودند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به حال و هوای مراسم حج سال گذشته و وقایع پس از آن یادآور شد: پس از به بار آمدن فاجعه منا، 5 هزار پیکر حاجیان زیر آفتاب سوزان مانده بود و 3 میلی‌متر خون‌آبه مسیر منا را فراگرفته بود که روی آن‌ها آهک می‌ریختند؛ از میان 7 هزار شهید فاجعه منا 465 شهید از حجاج ایرانی بودند که 118 پیکر آن‌ها پس از 20 ساعت کارگروه تفحص در سردخانه عربستان شناسایی شد، شناسایی این اجساد کار آسانی نبود چراکه بر اثر تابش زیاد آفتاب تغییر فیزیکی داده بودند.

* دولت ایران حاضر به امضای رضایت‌نامه برای دفن شهدای منا نشد

وی عنوان داشت: آل‌سعود در ابتدا نامه‌ای برای دولت ایران ارسال کرد و از ایران خواست تا رضایت دهد که شهدای فاجعه منا به خاک سپرده شوند اما ایران حاضر به چنین اقدامی نشد تا در 8 مهرماه سال 94 نخستین جلسه هیأت رسمی مذاکره با عربستان برای بازگرداندن شهدای منا برگزار شد و اولین کارشکنی آل‌سعود غیبت وزیر بهداشت عربستان در این جلسه بود.

اوحدی با بیان اینکه 12 ظهر روز چهارشنبه 8 مهرماه سال گذشته جلسه رسمی مذاکرات ادامه یافت، متذکر شد: این جلسه با ورود مذاکره‌کنندگان بداخلاق عربستانی آغاز شد و وزیر بهداشت کشورمان با آن‌ها وارد مذاکره شد، این در حالی بود که ما غافل از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با نیروی دریایی در نوشهر بودیم.

وی اضافه کرد: ابتدا عربستانی طبق تفکر وهابیت می‌خواستند همه اجساد را بلافاصله به خاک بسپارند اما در همان لحظه معاون وزیر امور خارجه پیامکی روی تلفن همراه خود مبنی بر سخنان کوبنده مقام معظم رهبری مشاهده کرد و آن را به من و دیگر تیم مذاکره‌کننده نشان داد، رهبر معظم انقلاب فرموده بودند حتی یک جسد ایرانی هم نباید در عربستان بماند.

* چهره مذاکره‌کننده عربستان پس از دریافت پیام مقام معظم رهبری برآشفت

رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: همزمانی جلسه مذاکره با عربستان و سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با نیروی دریایی در نوشهر کار خدا بود، هیأت ایرانی 6 نفر در مقابل 18 نفر سعودی نشسته بود که ناگهان این پیغام به دست مسؤول مذاکره عربستان رسید و چهره‌اش را برآشفت که چهره او نشان‌دهنده مطلع شدن از پیغام رهبر معظم انقلاب بود.

وی بیان داشت: تیم‌ مذاکره‌کننده‌ای که حتی حاضر به فرستادن وزیر بهداشت عربستان نشده بود اعلام کرد که وزیر بهداشت تا لحظاتی دیگر از ریاض در این جلسه حضور می‌یابد و از شما درخواست داریم تا مکه را ترک نکنید تا ایشان با شما مذاکره کنند.

اوحدی اظهارداشت: ساعت 8 بعدازظهر بود که وزیر بهداشت عربستان در مذاکره با هیأت ایرانی تغییر موضع داد و برخلاف گفته عربستان که ما نه تابوتی داریم و نه هواپیمایی، به ما اعلام کرد که به هر تعداد تابوتی که نیاز داشته باشید، آن را فراهم می‌کنیم و 5 فروند هواپیما برای انتقال آن‌ها به صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌دهیم.

* عذاب بزرگی بر شجره خبیثه آل‌سعود نازل خواهد شد

وی در ادامه گفت: مظلومیت خون شهدا قفل‌ها را باز خواهد کرد و خوشبختانه شاهد آن هستیم که انتقادهای دنیای اسلامی نیز بر نقد وهابیت رو به افزایش است، در فاجعه منا عربستان نه تنها ریگی به کفش نداشت بلکه سنگ به کفش داشت، زیرا هنوز از حضور کمیته حقیقت‌یاب جلوگیری می‌کند و از این اقدام واهمه دارد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: تفکر وهابیت این است که مراسم حج متعلق به خاندان آل‌سعود است و بقیه مسلمانان جهان نیز باید همچون وهابیون اعمال حج را به جای آورند، در صورتی که بیت‌الله‌الحرام خانه خداست و عذاب بزرگی بر شجره خبیثه آل‌سعود نازل خواهد شد.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking