۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۰۳

هنرمندان آوازه شهدای مظلوم منا را به گوش جهانیان برسانند

هنرمندان آوازه شهدای مظلوم منا را به گوش جهانیان برسانند
تهران- ایرنا- قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تشکر از کاروان پارالمپیک فرمودند «آوازه‌ شهیدان مظلوم منا را در فضای جهان پخش کردید»، هنرمندان نیز باید آوازه شهدای منا را به گوش جهانیان برسانند تا این فاجعه به فراموشی سپرده نشود.

به گزارش ایرنا، «محسن انصاری» شامگاه پنجشنبه با حضور در مراسم اختتامیه بیت عتیق (خیزش تمدنی اسلام - معراج) بزرگداشت شهدای منا که در حوزه هنری برگزار شد، با درود به ارواح پاک شهیدان و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل با توجه به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس سخنان خود را با محوریت دستاوردهای دوران دفاع مقدس آغاز کرد.
وی با تأکید بر اینکه مهمترین دستاورد دوران دفاع مقدس بازتولید فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهارداشت: شهدای ما با خلق حماسه های بزرگ و اهدای خون های شریف خود فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت، ظلم ستیزی و استکبارستیزی را بازتولید کردند.
انصاری با اشاره به یکی از مطالب یک روزنامه صهیونیستی اظهار داشت: در این روزنامه تأکید شده بود که باید تلاش کنیم استراتژی ها، تاکتیک ها و متون کتاب های درسی ایرانیان را که با فرهنگ شهادت طلبی ممزوج شده تغییر دهیم که این موضوع هشداری است که در این زمینه مراقب باشیم تا مسیر انقلاب اسلامی و شهدا انحراف پیدا نکند.
وی ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت همان قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است که امنیت ملی را تولید کرده است و انقلاب اسلامی با توجه به اینکه خاورمیانه آغشته به خون است و استکبار با ایجاد گروه های سلفی و تکفیری به دنبال فراموش شدن موضوع فلسطین و در اولویت قرار نگرفتن این مسئله در جهان اسلام است علی رغم تمامی توطئه های تکفیری ها مبارزه را به مرزهای رژیم اشغالگر غاصب کشانده است.
انصاری با بیان اینکه شهدای دفاع مقدس الگوهای جبهه مقاومت هستند، تصریح کرد: اگر امروز در جبهه مقاومت پایداری صورت می گیرد، حاصل الگوبرداری از شهدای دفاع مقدس است که آنها توانستند روحیه انقلابی گری و جهاد کبیر را میان جوانان گسترش دهند.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: رهبر معظم انقلاب اخیراً فرمودند «من نسبت به آینده نگرانی ندارم و خوش بین هستم» این مطلب حاکی از این است که روح انقلابی گری و جهاد کبیر در عرصه فکری فرهنگی و رسانه ای شکل گرفته و روح شهدای دفاع مقدس در جوانان امروز متبلور شده است.
وی با تقدیر از کاروان بیت عتیق که در دهه اول ذی الحجه جریان سازی رسانه ای خوبی را در کشور صورت دادند، خاطرنشان کرد: برخی اشعار که در این مراسم قرائت شد عمق فاجعه منا را به درستی بیان کرد بنابر فرموده رهبر معظم انقلاب، شهدای منا و مسجدالحرام بسیار مظلوم هستند زیرا در حال عبادت و با لباس احرام و پاک شده و از عرفات آمده در روز عید قربان به شهادت رسیدند.
انصاری با اشاره به اینکه فرضیه های زیادی در خصوص وقوع فاجعه منا وجود دارد، اظهارداشت: اگر کشور میزبان، عربستان سعودی تأکید می کند که این واقعه یک حادثه است باید آن را اثبات کند و اگر نتواند فرضیه های دیگری تقویت می شود.
وی افزود: قطعاً عربستان بعد از این فاجعه بررسی های لازم را انجام داده است و به نقاط ضعف پی برده است که خیابان 204، محل وقوع فاجعه را به طور عرضی دو برابر و با تکنولوژی و امکانات بیشتر بازسازی کرده است، ولی سعودی ها باید با تشکیل کمیته حقیقت یاب بین الملل اسلامی موافقت کنند.
قائم مقام بنیاد شهید با بیان رسالت هنرمندان شعر و ادب درخصوص یادآوری فاجعه منا گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تشکر از کاروان پاراالمپیک فرمودند «آوازه شهیدان مظلوم منا را در فضای جهان پخش کردید.» هنرمندان نیز باید با اشعار، فیلم، مستند، تئاتر، دست نوشته و سمفونی های مناسب گریبان عاملان این فاجعه را بگیرند و آوازه شهدای منا را به گوش جهانیان برسانند تا این فاجعه به فراموشی سپرده نشود و قطعاً این مطالبه همه خانواده های شهدای منا و مسجد الحرام از کشورهای اسلامی است.
گفتنی است، در این مراسم با حضور خانواده شهدای دفاع مقدس، منا و مدافع حرم از برگزیدگان فراخوان بیت عتیق (خیزش تمدنی اسلام معراج) در گرایش های ادبی، هنری، پژوهشی و رسانه ای با محوریت فاجعه منا تقدیر شد و یکی از مسئولین کاروان بیت عتیق به نیابت از خانواده شهدای منا گزارشی از کاروان بیت عتیق و سفرهای آنها به مهاباد، لنگرود، قائم شهر، بندر ترکمن، گنبدکاووس و نیشابور در شهریور ماه و دیدار با خانواده شهدای منا و تولید 10 اثر تلویزیونی، 6 فیلم و اجرای سرود 475 نفری از نوجوانان در خصوص فاجعه منا را ارائه کرد.
شبد**1953**3404 **خبرنگار:مرتضی شحنه**انتشار دهنده:محسن اسماعیلی

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking