۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵

اخبار کوتاه شهری استان آذربایجان شرقی

یازدهمین المپیاد ورزشی آتش‌نشانان و امدادگران کشور در تبریز برگزار می‌شود/راه‌اندازی مرکز مهر خانواده ویژه کودکان در معرض آسیب تبریز

یازدهمین المپیاد ورزشی آتش‌نشانان و امدادگران کشور در تبریز برگزار می‌شود/راه‌اندازی مرکز مهر خانواده ویژه کودکان در معرض آسیب تبریز
نقش جهادی شهرداری‌ها در سال‌های دفاع‌ مقدس، راه‌اندازی مرکز مهر خانواده ویژه کودکان در معرض آسیب در تبریز و تبریز، میزبان یازدهمین المپیاد ورزشی آتش‌نشانان و امدادگران کشور، از مهم‌ترین اخبار امروز شهری استان آذربایجان شرقی بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس، یکپارچگی و امنیت کشور را مرهون جانفشانی های شهدا دانست و اظهار داشت: خون شهدا موجبات زندگی آکنده از امنیت بی بدیل برای ملت ایران را فراهم آورده است.

وی با اشاره به نقش شهرداری‌ها در برنامه‌های جهادی سال‌های دفاع مقدس، یادآور شد: شهرداری‌ها با تأمین تجهیزات و ماشین آلات فنی و خدماتی، نقش مهمی در پشتیبانی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل داشتند؛ بعلاوه در وضعیت ملتهب جامعه، اجرای برنامه‌های اداره شهر، بحث ویژه‌ای بود که با همت مدیران مخلص و دلسوز  و مشارکت همدل مردم، شکل می‌گرفت.

شهردار تبریز با اشاره به بیش از سه هزار شهید شهرداری‌ها در دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: بسیجیان شهرداری‌ها با رشادت‌های خود داوطلبانه در خطوط اول جبهه حضور داشتند و در پیگیری ماموریت‌های مختلف از قبیل ساخت پل‌ها، کانال‌ها و طراحی سنگرها نقش‌آفرینی داشتند.

وی ادامه داد: تداوم این مسیر را رسالت اصلی خود می‌دانیم و همه تلاش خود را برای توسعه و آبادانی شهر به کار گرفته‌ایم.

راه‌اندازی مرکز مهر خانواده ویژه کودکان در معرض آسیب در تبریز

با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان شرقی، مرکز مهر خانواده در امور کودکان در معرض آسیب، راه‌اندازی شد.

راه‌اندازی این مرکز در بوستان آتالار و آنالار، با هدف کاهش آسیب‌های فرزندان طلاق و ارائه خدمات سلامت روحی این کودکان صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در حاشیه راه‌اندازی مرکز مهر خانواده، در رابطه با ضرورت و اهداف راه‌اندازی این مرکز، اظهار داشت: دور ماندن کودکان از ارتباط با محیط‌های تنش‌زا و جلوگیری از ایراد آسیب‌های روانی و عاطفی به اطفال از اهداف اصلی این طرح است.

وی با اشاره به اینکه مرکز مهر خانواده محلی برای ملاقات تمامی فرزندان طلاق و حضانت با والدین است، ادامه داد: در این مرکز مدد کاران و روانشناسان اجتماعی حضور دارند وتا مدت زمانی که پدر یا مادر فرزند در  محل ملاقات حضور یابند برنامه‌های آموزشی برای کودکان در نظر می‌گیرند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز خاطرنشان کرد: شهرداری و دستگاه قضایی با داشتن حوزه‌ها و ظرفیت‌های مشترک اجتماعی می‌توانند در پیشگیری از آسیب‌ها و انحرافات فرهنگی و توانمندسازی اجتماعی شهروندان  نقش آفرینی کنند.

تبریز، میزبان یازدهمین المپیاد ورزشی آتش‌نشانان و امدادگران کشور

صادق نجفی با اعلام این خبر اظهار داشت: یازدهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش‌نشانان کشور طی روزهای 9 تا 15 مهرماه سال جاری با حضور تیم‌های عملیاتی و ورزشی از سازمان‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری¬ها به میزبانی تبریز برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: تیم‌های حاضر در این مسابقات در رشته‌های مختلف ورزشی، عملیاتی و امداد، مطابق قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی ورزش آتش نشانان و امدادگران به رقابت خواهند پرداخت.

شهردار تبریز با تاکید بر حفظ آمادگی مداوم آتش‌نشانان اظهار داشت: همگام با توسعه زیرساخت‌های ایمنی شهری و تأمین تجهیزات آتش‌نشانی، باید ارتقای توانمندی‌های عمومی با محوریت آمادگی و نشاط جسمانی، مورد توجه قرار گیرد.

وی، تقویت مهارت، دقت و افزایش سرعت عمل، بالا بردن توان عملیاتی و افزایش اعتماد عمومی به توانمندی آتش نشانان و امدادگران کشور، تبادل اطلاعات و انتقال تجارب بین آتشنشانان همچنین تأثیر مثبت این رقابتها در ایفای نقش حرفهای جامعه آتشنشانان را از اهداف مهم المپیاد خواند.

نجفی با اشاره به پیشینه این المپیاد یادآور شد: مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشانان کشور از سال 1378 توسط سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور برنامه ریزی و با تشکیل کارگروه آمادگی جسمانی و ورزش آتشنشانان کشور مسابقات و برنامههای مختلف ورزشی و مهارتی در سطح سازمان‌های آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌های کشور برگزار می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking