۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱

فارس گزارش می‌دهد

گلایه پرافتخارترین بانوی ووشوی مازندران از شورانشینان آملی در دیدار با نماینده مجلس

گلایه پرافتخارترین بانوی ووشوی مازندران از شورانشینان آملی در دیدار با نماینده مجلس
صدیقه دریایی پرافتخارترین بانوی ووشو مازندران از شورانشینان آملی در مورد شعار برای حمایت از ورزشکاران، تفاوت قائل شدن بین مدال‌آوران و وعده‌های بی‌اساس مسؤولان شهری در دیدار با نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی اظهار گلایه کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، صدیقه دریایی پرافتخارترین بانوی ووشو مازندران از روستای ورکاده بخش مرکزی این شهرستان است که چندی قبل برای چهارمین بار دست به مدال‌آوری زده و با توجه به محدودیت‌های لازم نام ایران را در آسیا بلندآوازه کرد.

این بانوی ووشوکار آملی که چندین سال با عضویت در تیم ملی ووشو بانوان کشورمان باعث مباهات است چند روز گذشته با حضور در مسابقات قهرمانی ووشو آسیا در بخش بانوان به میزبانی کشور تایوان توانست به مدال برنز دست یافته و چهارمین مدال بین‌المللی خود را به گردن آویزد.

صدیقه دریایی در مرحله نیمه نهایی وزن منهای 60 کیلوگرم بخش بانوان نهمین دوره رقابت‌های ووشو قهرمانی بزرگسالان آسیا به دیدار ورزشکار صاحب‌نام کشور چین رفت ولی با وجود تلاش‌های فراوان به دیدار فینال نرسید و به مدال برنز مشترک بسنده کرد.

این ورزشکار مدال طلای مسابقات قهرمانی ووشوی بانوان جهان به میزبانی کشور اندونزی در سال 2015، مدال طلای رقابت‌های قهرمانی ووشو آسیا به میزبانی کشور ویتنام در سال 2014 و مدال طلای مسابقات قهرمانی ووشو آسیا به میزانی ماکائو در سال 2008 را در کارنامه خود دارد.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون آئین‌نامه‌های داخلی خانه ملت به همراه ناصر نصری رئیس اداره ورزش و جوانان آمل، نبی‌الله توسلی عضو شورای اسلامی شهر آمل، محمدرضا نصیری بخشدار مرکزی و دیگر مسؤولان برای قدرشناسی از مدال‌آوری بانوی ارزشمند مازندرانی چهارشنبه‌شب راهی منزلش در روستای ورکاده بخش مرکزی شده و با استقبال گرم و صمیمانه این قهرمان ملی و خانواده‌اش روبه‌رو شدند.

* مسؤولان وعده‌های بی‌اساس به ورزشکاران ندهند

نماینده مردم آمل در خانه ملت با اشاره به اینکه حضور بانوان ورزشکار کشورمان با حجاب اسلامی و پوشش مناسب در میادین مهم جهانی و آسیایی باعث خوشحالی است، اظهار کرد: مدال‌آوری این بانوان محجبه در مقابل دیدگان مردم دنیا بیشتر از گذشته خوشحالی‌ها را افزایش می‌دهد.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا افزود: امر ورزش بین بانوان کار سخت و سنگینی است ولی هیچ سختی جلودار زنان مازندرانی نخواهد بود و بر همه دشواری‌ها فائق می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولان باید در تقدیر از ورزشکاران به‌صورت مطلوب وارد عمل شوند و از شعارها دوری کنند، گفت: با شنیدن کسب مدال ارزشمند توسط صدیقه دریایی پرافتخارترین بانوی ووشو مازندران بسیار خوشحال شدم و در برای کسب مدال‌آوری بیشتر در تداوم عمر حرفه‌ای ورزشی برای این آملی توانمند آرزوی موفقیت می‌کنم.

* اماکن ورزشی آماده برگزاری تمرین بانوی ووشوکار آملی است

رئیس اداره ورزش و جوانان آمل در این نشست صمیمانه اظهار کرد: آمل یکی از شهرهای شاخص در عرصه ورزش است که علاوه بر ورزش همگانی در زمینه ورزش قهرمانی سرآمد هستیم.

ناصر نصری افزود: بانوان ورزشکار آملی هم در رشته‌های مختلف ورزشی با عضویت در تیم‌های ملی توانستند نشان دهند که بانوان هم می‌توانند هم‌پای مردان در ورزش شاخص باشند.

وی با اعلام اینکه صدیقه دریایی پرافتخارترین بانوی ووشو مازندران در مسابقات آسیایی تایوان هم به افتخاری دیگر دست یافت، گفت: با توجه به برخی مسائل در تمرین بانوان ورزشکار، اماکن ورزشی سرپوشیده آمل برای برگزاری تمرینات این بانوی مدال‌آور آماده همکاری هستند.

* شورانشینان آملی در زمینه اختصاص زمین فقط شعار دادند

پرافتخارترین بانوی ووشو مازندران در دیدار نماینده مردم آمل در مجلس از وعده‌های تو خالی مسؤولان و مشکل بیکاری گلایه داشت و اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر طی سال‌های گذشته که در میادین آسایی و جهانی مدال کسب کردم وعده اختصاص زمین و حمایت‌های لازم را دادند که این وعده‌ها در حد شعار باقی‌مانده و برای اختصاص زمین نیز بهانه بروز مشکلات در امر بازرسی را مطرح کردند.

صدیقه دریایی افزود: با توجه به کسب چهار مدال مختلف از مسابقات جهانی و آسیایی به همراه کسب عنوان پرافتخارترین بانوی ووشو مازندران اکثر اعضای تیم ملی ووشو بانوان از استان‌های دیگر در برخورد با من اعلام می‌کنند که حتماً مسؤولان‌تان حمایت لازم را دارند ولی در عمل فقط با شعارهای زیبا مواجه بوده و زمینه‌ساز مناسب برای عکس‌های یادگاری آنها بودم.

وی با اشاره به اینکه تمرین یک مرد مدال‌آور در عرصه ورزش با یک زن ورزشکار بسیار تفاوت دارد و باید حتماً زمینه‌های مختلف برای تمرین بانوان در مکان‌های ورزشی فراهم شود، ادامه داد: با تمام سختی‌ها در حال تمرین و مدال‌آوری هستم و وعده‌های مسؤولان به جای حمایت باعث دلسردی است.

دریایی با اشاره به اینکه 11 سال به صورت حرفه‌ای به ورزش ووشو مشغول هستم، یادآور شد: نگاه اعضای شورای اسلامی شهر آمل در برخورد با ورزشکاران و تجلیل از آنها مناسب نیست زیرا زمانی که از مسابقات جهانی با مدال خوش‌رنگ وارد آمل شدم شورانشینان قول اختصاص 200 متر مربع زمین را دادند و با توجه به موافقت شهردار، اعضای شورا مخالف بوده و پس از ماه‌ها چشم‌انتظاری اعلام کردند که با مشکل بازرسی روبه‌رو هستند.

* اعضای شورای شهر بین ورزشکاران مدال‌آور تفاوت قائل نشوند

وی با اعلام اینکه با مدال‌آوری از مسابقات گذشته مسؤولان حتی با یک ربع‌سکه بهار آزادی از من تجلیل نکردند، گفت: در زمینه اشتغال و درآمد با مشکل بزرگی روبه‌رو هستم و با توجه به اینکه تغذیه ورزشکاران حرفه‌ای با دیگر افراد کاملاً متفاوت است، در بسیاری از مواقع تغذیه مناسبی برای حضور در میادین جهانی ندارم.

پرافتخارترین بانوی ووشو مازندران افزود: اعضای شورای اسلامی شهر آمل باید همه ورزشکاران را با یک نگاه تجلیل کنند زیرا همان‌طور برای یک مدال‌آور المپیکی که با زحمات زیاد به این مهم رسید قدردانی شایسته‌ای انجام می‌دهند، برای یک بانوی دارنده مدال جهانی هم ارزش قائل شوند.

این مدال‌آور با اعلام اینکه اگر رشته ورزشی‌ام در المپیک حضور داشت حتماً یکی از المپیکی‌ها بوده و یکی از مدال‌های این رویداد مهم را به گردن می‌آویختم، بیان کرد: برای برخی از مسؤولان متأسفم که در شعار حمایت زیادی از ورزشکاران دارند ولی در عمل اعلام می‌کنند که برای حمایت فقط حرف زدم و نوشته‌ای به کسی ندادم.

* بانوان قهرمان در استان‌های دیگر تجلیل شایسته می‌شوند

دریایی با اشاره به اینکه با شرایط بسیار نامطلوب روحی راهی نهمین دوره رقابت‌های ووشو قهرمانی بزرگسالان آسیا در کشور تایوان شدم، ادامه داد: مجبورم در سالن ورزشی خصوصی تمرین کنم که هزینه آنها بسیار زیاد است.

وی با اعلام اینکه در دیگر استان‌ها از بانوان ووشوکار مدال‌آور که در یک دوره از مسابقات مدال‌آوری داشتند حمایت شایسته‌ای انجام می‌شود، بیان کرد: در برخورد با هم‌تیمی‌هایم مجبورم با شرم‌ساری بگویم که مسؤولان‌مان فقط قول دادند و در عمل اقدامی مشاهده نشد.

دریایی با بیان اینکه نهمین دوره رقابت‌های ووشو قهرمانی بزرگسالان آسیا در تایوان با کسب چهار مدال توسط ورزشکاران کشورمان نائب قهرمانی را به همراه داشت، گفت: در این دوره از مسابقات 22 کشور مطرح دنیا حضور داشتند، سطح کمی و کیفی مسابقات بسیار بالا بوده و ایران اسلامی در پنج وزن نماینده داشت.

وی گفت: دارای مدرک لیسانس رشته تربیت بدنی هستم و امیدوارم زمینه اشتغالم در یکی از ادارات و نهادها فراهم شود.

* والدین پرافتخارترین بانوی ووشوی مازندران خواستار حمایت مسؤولان شدند

والدین صدیقه دریایی بانوی ووشوکار عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با مسؤولان خواستار ایجاد اشتغال و فراهم شدن درآمد مناسب برای دخترشان شدند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در ادامه از مسؤولان شورای شهر آمل خواست تا برای تأمین زمین برای بانوی مدال‌آور آملی اقدام شود همچنین در مقابل یکی از زمین‌های دولتی بر اساس قانون با شهرداری معاوضه شود همچنین عزت‌الله یوسفیان‌ملا امر نامه‌نگاری و پیگیری‌های لازم در این بین را به اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل محول کرد.

* شورای شهر باید در تصمیمات خود نظر هر 13 عضو را لحاظ کند

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر آمل در این دیدار اظهار کرد: عمر ورزشی برای ورزشکاران کم است ولی سخت و مرارت آنها از دوری خانواده و انجام تمرینات سخت و طاقت‌فرسا بسیار زیاد است.

نبی‌الله توسلی افزود: شورای اسلامی شهر باید در تصمیمات خود نظر همه 13 عضو را لحاظ کند پس نباید قول دادن بی‌اساس از سوی اعضای شورای شهر داده شود.

وی با اشاره به اینکه یک ورزشکار مدال‌آور از زمان کودکی ورزش را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کند بعد چندین سال ممارست و گذران زندگی به مدال می‌رسد، یادآور شد: ورزشکاران به‌دلیل حضور مستمر در تمرینات از کار و کسب درآمد به دور هستند و تا حدودی از زندگی خود دور می‌شوند.

توسلی با اعلام حمایت نماینده مردم آمل در مجلس از ورزشکاران، بیان کرد: با توجه به صحبت‌های نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و عدم برخورد به مشکل بازرسی، از زمین‌های دولتی به بانوی ووشوکار آملی اختصاص یابد تا در ادامه دست به معاوضه زمین با شهرداری زده شود.

به گزارش فارس، مسؤولان و مدیران شهری باید حرف‌ها را در عمل به اثبات برسانند و با توجه به جلب رضایت مردم، مهیا کردن محبوبیت عمومی، در پیش بودن انتخابات و کسب رأی عمومی برای حضور دوباره در صحن شورا دست به هر کاری نزنند.

متأسفانه این روزها شعارها بیشتر از عمل در بین مدیران در برخورد با مردم خودنمایی می‌کند و این مهم ممکن است باعث اثرات منفی در راستای خدمت‌گذاری صادقانه و خالصانه خدمتگذاران شود.

با توجه به اینکه صدیقه دریایی پرافتخارترین بانوی ووشو مازندران در آینده نزدیک رقابت‌های بزرگ جام جهانی ووشو بانوان را در پیش دارد حمایت و محقق کردن وعده‌های مسؤولان به ویژه شورانشینان می‌تواند انگیزه‌های این قهرمان ارزشمند را چندین برابر کرده و در راه مدال‌آوری تأثیر زیادی داشته باشد.

-------------------------------

گزارش از قربانعلی مسافر

-------------------------------

منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking