۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹

۱۴ نکته از هفته هفتم لیگ برتر؛

برد تاریخی پرسپولیس بعد از 13 سال/ اولین پیروزی فصل استقلال

برد تاریخی پرسپولیس بعد از 13 سال/ اولین پیروزی فصل استقلال
هفته هفتم لیگ برتر شب گذشته به پایان رسید و در حساس‌ترین بازی هفته پرسپولیس موفق شد پس از 13 سال سپاهان را در اصفهان شکست بدهد.

به گزارش گروه ورزشی «نسیم آنلاین»،هفته هفتم لیگ برتر شب گذشته به پایان رسید و در حساس‌ترین بازی هفته پرسپولیس موفق شد سپاهان را با نتیجه 3 بر یک شکست بدهد. در قاطع‌ترین برد هفته تراکتورسازی موفق شد سیاه جامگان را با نتیجه 3 بر صفر شکست بدهد. استقلال بعد از 6 هفته ناکامی با نتیجه 2 بر یک ذوب آهن ر ا شکست داد. نفت تهران در ادامه روند روبه رشد خود با نتیجه 2 بر یک ماشین سازی را شکست داد. بازی تیم‌های فولاد برابر گسترش با نتیجه بدون گل به پایان رسید تا گسترش فولاد تنها تیمی باشد که در کسب پیروزی ناکام مانده است. در پر گل‌ترین بازی هفته صنعت نفت برابر پدیده به تساوی 3 بر 3 رسید. استقلال خوزستان در خانه با نتیجه 3 بر 2 از پیکان شکست خورد و صبا هم با نتیجه یک بر صفر موفق به شکست سایپا شد.
با آمارهای بازی های هفته هفتم لیگ برتر همراه نسیم آنلاین باشید:
1- یحیی گل محمدی در بازی روز سه شبه برابر استقلال اولین باخت خود را تجربه کرد. یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی در 9 بازی روبه روی استقلال قرار گرفته بود که هرگز شکست نخورده بود ولی بازی  روز گذشته این رکورد خوب او را خراب کرد و گل محمدی نتوانست رکورد خود را به 10 بازی برساند.
2- بازی روز سه شنبه اولین برد منصوریان برابر یحیی گل محمدی هم بود. در 4 نبرد قبلی تقابل این 2 مربی منصوریان هرگز نتوانسته بود گل محمدی را شکست بدهد و منصوریان در اولین تقابل خود به عنوان سرمربی استقلال  برابر این سرمربی موفق شد پیروز شود.
3- استقلال تا به حال سابقه نداشته است که در 6 بازی اول لیگ برتر نتواند پیروزی را بدست بیاورد اما این تیم در هفته هفتم موفق شد این طلسم منفی را باطل کند. البته استقلال در اواخر این بازی می‌توانست نتیجه پیروزی را با تساوی عوض کند و به نوعی این نتیجه را مدیون رحمتی است.
4- استقلال در بازی روز سه شنبه بعد از 7 بازی موفق شد ذوب‌آهن را در لیگ برتر شکست بدهد. آخرین باری که استقلال موفق به پیروزی برابر این تیم شده بود به بازی رفت لیگ دوازدهم برمی‌گردد، جایی که استقلال با تک گل امین منوچهری موفق شد ذوب‌آهن را شکست بدهد.
5- استقلال خوزستان در پایان هفته هفتم لیگ برتر بدترین خط دفاع لیگ برتر را در اختیار دارد. این تیم در حالی در 10 بازی 7 گل دریافت کرده است که در فصل گذشته تا بدین جای فصل تنها 2 گل دریافت کرده بود و در نهایت هم عنوان بهترین خط دفاع را به خود اختصاص داد.
6- هرچند استقلال خوزستان تا بدین جای فصل نتایج خوبی کسب نکرده است اما جالب است که بدانید زوج بیت سعید- زهیوی با 7 گل زده بهترین زوج خط حمله لیگ برتر است. این نشان می‌دهد که تیم پورموسوی از تیم ویسی در کارهای تهاجمی موفق‌تر است.
7- پیکان با پیروزی برابر استقلال خوزستان موفق شد به اولین پیروزی فصل خود برسد تا این تیم این آمار منفی را در هفته هفتم از کارنامه خود پاک کند. البته شاگردان جلالی نمایش خوبی در بازی‌هایشان داشته‌اند و تنها در کسب پیروزی ناکام بودند.
8- گسترش فولاد در پایان هفته هفتم لیگ برترتنها تیمی است که در کسب پیروزی ناکام مانده است. این در حالی است که این تیم با خرید ستاره‌های فصل نقل و انتقالات انتظار می رفت تا بدین جای فصل در کورس قهرمانی باشد. با این نتایج حالا جایگاه فراز کمالوند هم حسابی به خطر افتاده است.
9- فولاد در شهر خوشبختی موفق نشد گسترش فولاد را شکست بدهد. فولاد خوزستان در لیگ سیزدهم در هفته پایانی گسترش فولاد را در تبریز شکست داد و قهرمان لیگ برتر شد. اما این تیم در بازی روز گذشته با گسترش فولاد مساوی کرد تا این رکورد خوب ادامه نداشته باشد.
10- پیروزی صبا برابر سایپا یک نکته جالب داشت و آن هم این بود که صمد مرفاوی بعد از 22 بازی در لیگ برتر موفق شد طعم پیروزی را بچشد. او در 21 بازی گذشته در پیکان و صبا هرگز موفق به پیروزی نشده بود.
11- نفت تهران با پیروزی برابر ماشین سازی چهره یک تیم مدعی به خود گرفت. جالب این است که گل و پاس گل اول این تیم توسط ایمان مبعلی و ارسلان مطهری بود، دو بازیکنی که علیرضا منصوریان در اول فصل حاضر نشد آنها را به استقلال بیاورد.
12- پرسپولیس در بازی بزرگ هفته بعد از 13 سال موفق شد سپاهان را در اصفهان شکست بدهد. آخرین باری که پرسپولیس موفق شده بود سپاهان را در اصفهان شکست بدهد مربوط به لیگ سوم می‌شود، جایی که این تیم با نتیجه 2 بر یک موفق شد مقابل حریف خود پیروز بشود.
13- بازی شب گذشته اولین برد برانکو برابر سپاهان بود. او در 2 بازی قبلی یک شکست و یک مساوی بدست آورده بود و این بازی اولین پیروزی سرمربی کروات پرسپولیس بود.
14- تراکتورسازی با پیروزی قاطع 3 بر صفر برابر سیاه جامگان، 12 گله شد و با اختلاف بهترین خط حمله لیگ برتر را به خود اختصاص داد. شاگردان امیر قلعه نویی در پایان هفته هفتم لیگ برتر با صدرنشینی به استقبال تعطیلات لیگ رفتند.

 

منبع : نسیم آنلاین

پربازدیدترین امروز

    website tracking