۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۰

ولیعهد عربستان: تصویب قانون دریافت خسارت از عربستان برای قربانیان 11 سپتامبر ناقض مصونیت حاکمیتی کشورها است

-تهران-ایرنا- ولیعهد عربستان در مجمع عمومی سازمان گفت: تصویب قانون برای مطالبه خسارت از عربستان توسط آسیب دیدگان حادثه 11 سپتامبر اصل مصونیت حاکمیتی کشورها را از بین می برد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای سازمان ملل محمدبن نایف افزود: هیات علمای بزرگ عربستان فتوا داده و تروریسم را حرام اعلام کرده است.
وی همچنین گفت: عربستان تاکنون 268عملیات تروریستی را خنثی کرده که برخی از این عملیات کشورهای دوست ما را هدف قرار داده بودند.
وی ادامه داد: عربستان از نخستین کشورهایی بود که حملات 11 سپتامبر را محکوم و تاکید کرد که مبارزه با تروریسم مسوولیت مشترک همه کشورها است.
ولیعهد عربستان اظهار کرد: مقابله با تروریسم جنبه های فکری، امنیتی ،مالی و نظامی دارد و ریاض خود میزبان ائتلاف اسلامی برای مقابله با تروریسم است.
بن نایف گفت: عربستان تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به ساحت مسجد الاقصی را محکوم می کند و براین باور است که طرح صلح اعراب راه حل جامع و عادلانه مساله فلسطین است.
وی اضافه کرد: ریاض از تلاش ها برای حل بحران یمن طبق قطعنامه 2216 سازمان ملل حمایت می کند و ائتلاف عربی از مردم یمن در مقابل شبه نظامیان مسلح دفاع کرده است.
بننایف ادامه داد :ما از وحدت در عراق حمایت می کنیم و با هرگونه خشونت قومی درآنجا مخالفیم.
وی همچنین در رابطه با اوضاع جاری در سوریه گفت: اوضاع فاجعه بار جاری در سوریه در تاریخ معاصر ما بی سابقه است، این بحران صدها هزار
نفر را به کشتن داده و میلیون ها نفر را آواره کرده است.
وی گفت: ما مردم سوریه را مانند برادران خود و نه به مثابه مردمی آواره پذیرفته ایم ،ولی اکنون زمان حل سیاسی بحران جاری در سوریه طبق توافقات ژنو 1 است.
شبک** 6002 **1917**مترجم : کبری آقازری**انتشار دهنده : سید محمد باقر نوربخش

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking