۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۸

اخبار کوتاه


بررسی و ورود مجلس در مورد FATF و IPC
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، گفت: ابعاد امنیتی FATF که متوجه نیروهای مسلح به کشورمان می‌شود در جلسه کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با آن برخورد خواهد شد. وی ادامه داد: همچنین موضوع قراردادهای نفتی مسئله دیگری است که در بعد امنیتی آن مورد توجه است و در کمیسیون پیرامون آن بحث و بررسی‌های لازم انجام می‌شود. بعضی از اعضای کمیسیون معتقدند که موضوعات فوق‌الذکر باید با حضور وزرای اطلاعات و اقتصاد مورد بررسی قرار گیرد که در خصوص این موضوع در اولین جلسه کمیسیون در هفته آینده تصمیم‌گیری خواهد شد.

مردم از پروژه‌های محرمانه دولت اطلاعی ندارند
مرتضی فتح‌الله‌زاده مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، در مورد احراز عدم مغایرت مصوبه دولت درباره IPC در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نقد به دولت این است که پروژه‌های خود را محرمانه دنبال می‌کند و معتقدم دولت پروژه‌های محرمانه‌ای را جلو می‌برد که مردم هیچ اطلاعی از آن ندارند. متاسفانه در حالی که مردم باید از طریق مجلس از پروژه‌ها و برنامه‌ها مطلع شوند این اتفاق رخ نمی‌دهد. هیئت رئیسه مجلس بگوید کدام بند‌های IPC با قانون مغایرت ندارد. باید یک به یک بند‌های این قراردادها به مردم گفته شود، نه آنکه در پاسخ به انتقادها از ادبیاتی چون «کلیاتش مغایرت با قانون دارد» استفاده شود.

سخنرانی 11 عضو بسیج دانشجویی در نماز جمعه
به گزارش فارس، 11 نفر از نمایندگان تشکل‌های بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران از جمله محمد فدایی از دانشگاه علوم پزشکی، علی کیان از دانشگاه علامه طباطبایی، سیدجواد طوسی از دانشگاه خواجه‌نصیر طوسی، مرتضی مقدس شرق از دانشکده شهید رجایی، مجتبی خسروی از دانشگاه صدا و سیما، علیرضا سیطی از دانشگاه علم و صنعت، محسن حسنی علایی عضو شورای حوزه و نوید قربانخواهی عضو شواری تبیین مواضع استان تهران، در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های مختلف تهران، سخنرانی خواهند کرد. لازم به ذکر است هفته پیش هم جمعی از دانشجویان بسیجی در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه تهران سخنرانی کردند.

مقابل حقوق‌های نجومی بی‌تفاوت نبودیم
به گزارش مهر، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در پاسخ به این سؤال که با وجود تأکید چند باره رهبر انقلاب برای پیگیری حقوق‌های نجومی، آیا پیگیری نشدن آن در تعطیلات سه هفته‌ای مجلس صحیح بوده است، تصریح کرد: این مسئله عقب نمی‌افتد؛ چرا که در این مدت سازمان بازرسی و دیوان محاسبات تعطیل نبوده‌اند. مجلس بی‌تفاوت نبوده و نیست و نمی‌خواهیم دقت و کیفیت را فدای کمیت و سرعت کنیم که جامعه هم قانع نشود. وی با بیان اینکه پیگیری ما در این مسئله مورد توجه مردم و رهبری بوده است، ادامه داد: اگر قرار بود احساسی کار کنیم، می‌توانستیم در همان هفته اول گزارشی ارائه داده و موضوع را از سرمان باز کنیم.

سایه جنگ با وجود نیروهای نظامی و خط مقاومت از کشور دور است
حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان سپاه اظهار داشت: فرمایشات رهبر انقلاب پاسخی قاطع و محکم به آنهایی بود که مدعی هستند ما نیازی به تجهیزات نظامی نداریم؛ چراکه این‌گونه اظهارات نشان از ساده‌انگاری است. آنهایی که دل به مذاکرات خوش کردند، باید بدانند آمریکا هرگز قابل اعتماد نبوده و اگر امروز سایه جنگ از سر کشور و ملت ما دور است به خاطر همین نیروهای نظامی و خط مقاومت است. کشورهای بزرگ دنیا که توانستند به غول‌های اقتصادی تبدیل شوند، هرگز از ساخت و تجهیز امکانات نظامی غفلت نکردند.

دیدار هیئت رسانه‌ای ارامنه جهان با سخنگوی وزارت خارجه
هیئت مطبوعاتی و رسانه‌ای ارامنه جهان با حضور در وزارت امور خارجه با بهرام قاسمی سخنگو و رئیس‌مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای دیدار و در خصوص آخرین تحولات و همکاری‌های رسانه‌ای تبادل نظر کردند. قاسمی در این دیدار ضمن تشریح مبانی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، به تشریح آخرین تحولات سیاسی منطقه پرداخت و بر اهمیت همکاری‌های رسانه‌ای جامعه ارامنه با رسانه‌های کشورمان تأکید کرد. اعضای هیئت مطبوعاتی و رسانه‌ای ارامنه جهان مرکب از ۲۵ خبرنگار ارمنی از کشورهای ارمنستان، آمریکا، کانادا، سوریه، لبنان، چک و فرانسه، جهت دیدار از جمهوری اسلامی ایران در تهران به سر می‌برند.

خط تولید موشک ذوالفقار در هفته دفاع مقدس افتتاح می‌شود
به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، خط تولید موشک ذوالفقار که توسط محققان و متخصصان وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است در هفته دفاع مقدس با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع به طور رسمی افتتاح می‌شود. «موشک ذوالفقار» نخستین موشک سوخت جامد با برد ۷۰۰ کیلومتر است که قادر است اهداف مورد نظر را به صورت نقطه‌ای منهدم کند. موشک ذوالفقار در رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که به مناسبت ۳۱ شهریور سالروز آغاز هفته دفاع مقدس در بندرعباس برگزار گردید، رونمایی شد.

منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking