۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۰

در آغاز هفته دفاع مقدس

رژه بزرگ نیروهای مسلح با حضور ۵۰۰ شناور در بندرعباس آغاز شد + تصاویر

 رژه بزرگ نیروهای مسلح با حضور ۵۰۰ شناور در بندرعباس آغاز شد + تصاویر
رژه بزرگ نیروهای مسلح برای نخستین بار همزمان با تهران در بندرعباس و با حضور حضور ۵۰۰ شناور آغاز شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»،‌ تسنیم نوشت: رژه بزرگ نیروهای مسلح از دقایقی پیش در بندرعباس و با حضور 500 فروند شناور و زیرسطحی و جنگنده‌ها و بالگردهای نیروهای مسلح در آب‌های خلیج فارس آغاز شد.

رژه بزرگ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آغاز هفته دفاع مقدس (31 شهریور) برای نخستین بار همزمان با تهران و با مسئولیت "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" در بندرعباس برگزار می‌شود.

این رژه با فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران و حضور یگان‌های زمینی، دریایی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه و همچنین مشارکت نیروی انتظامی، بسیج و نیروهای مردمی و بومی منطقه برگزار می‌شود.

سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء(ص)، امیر موسوی جانشین ستادکل نیروهای مسلح، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده‌کل سپاه پاسداران، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، امیر شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و سایر مقامات عالی‌رتبه کشوری و لشکری در این رژه حضور دارند.

اولین حضور جنگنده های SU-22 سپاه در رژه هوایی

جنگنده های Su-22 سپاه پاسداران برای اولین بار در رژه خلیج فارس حاضر شدند. هواپیمای آموزشی EMB312 توکانوی سپاه هم در این رژه هوایی حاضر بودند.

بالگردها و هواناوهای ارتش و سپاه بر فراز خلیج فارس رژه رفتند

انواع بالگردهای هوادریای ارتش از انواع RH-53D (سی استالیون) و SH-3D (سی کینگ) و AB-212 (در دسته های 3 فروندی) از مقابل جایگاه و بر فراز خلیج فارس رژه رفتند.

بالگردهای میل 17 نیروی دریایی پاه نیر در دسته 3 فروندی از مقابل جایگاه رژه رفتند.

هواپیماهای گشت‌زنی دریایی فوکر 27 و هواپیمای آموزشی توکانوی سپاه هم در این رژه هوایی حاضر بودند.

انواع هواناوهای نیروی دریایی ارتش هم در این رژه حضور داشتند.

جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش بر فراز خلیج فارس رژه رفتند

انواع جنگنده‌های نیروی هوایی از جمله جنگنده‌های F-14 (تامکت)، F-4(فانتوم) از مقابل جایگاه و بر فراز خلیج فارس رژه رفتند.

شناورهای رزمی و لجستیک ارتش و سپاه در خلیج فارس رژه رفتند

تعداد زیادی از انواع شناورهای رزمی و لجستیک نیروهای دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال عبور از مقابل جایگاه هستند.

حدود 100 فروند شناور (سطحی و زیرسطحی) از نیروی دریایی ارتش و 300 فروند از انواع شناورهای تندرو و موشک‌انداز نیروی دریایی سپاه از مقابل جایگاه رژه خواهند رفت.

منبع : نسیم آنلاین

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking