۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۳

همزمان با عید غدیر صورت پذیرفت؛

بازار داغ عیدی گرفتن از سادات/حضور عاشقان در حرم حضرت عبدالعظیم

بازار داغ عیدی گرفتن از سادات/حضور عاشقان در حرم حضرت عبدالعظیم
تهران-همزمان با عید سعید غدیر خم، بازار عیدی گرفتن از سادات داغ داغ است و بسیاری از عاشقان ولایت ترجیح دادند تا در بزرگترین عید شیعیان، در قبله تهران و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حاضر شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با عید بزرگ غدیر خم، سراسر استان تهران نورباران شده و جشن های ویژه ای در خیابان ها، اماکن عمومی، مساجد و اماکن مذهبی در حال برگزاری است.

مردم متدین و همیشه در صحنه استان تهران همزمان با بزرگترین عید شیعیان به جشن و شادمان پرداخته و در جشن های بزرگ عید سعید غدیر خم شرکت کردند.

بازار عیدی گرفتن از سادات نیز همزمان با شب و روز عید سعید غدیر خم داغ داغ است و بسیاری از مردم با حضور در مساجد، اماکن مقدس و خانه های سادات، از ذریه های حضرت زهرا(س) عیدی دریافت می کردند.

روز شلوغ سادات در شهرستان های استان تهران

در برخی از شهرستان های استان تهران نیز طبق یک رسم قدیمی، سادات در مکانی اجتماع کرده و مردم به دیدار آنان می روند که صحنه های کم نظیری از عشق و دلدادگی مردم به اهل بیت در این مراسم رقم می خورد.

بازار برپایی ایستگاه صلواتی نیز در شب عید سعید غدیر خم داغ داغ بوده و بسیاری از ارادتمندان به ولایت و امامت در روز کامل شدن دین اسلام در مقابل مساجد و مغازه های شهر، اقدام به برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی از مردم کردند.

رونق برپایی ایستگاه های صلواتی همزمان با جشن بزرگ ولایت و امامت

در برخی از شهرهای استان تهران، صف های طولانی برای نذری های عید سعید غدیر خم تشکیل شد و بسیاری از  عاشقان و ارادتمندان به مولای متقیان با شربت، شیرینی، شکلات، غذا و غیره از مردم پذیرایی می کردند.

بازسازی واقعه غدیر توسط جمعی از هنرمندان و بازیگران تئاتر در برخی نقاط استان تهران برگزار شد که مورد استقبال مردم متدین و انقلابی این استان قرار گرفت و حاضران در این برنامه، بیش از پیش با حادثه غدیر آشنا شدند.

برنامه های ویژه ای نیز توسط ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان های استان تهران در برخی از امامزادگان واجب التعظیم همزمان با شب عید غدیر خم برگزار شد و مادحین اهل بیت عصمت و طهارت در این مراسم ها به اجرای برنامه پرداختند.

حضور مردم در آستان مقدس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

تجلیل از سادات نیز در برخی از برنامه های فرهنگی و مراسم های برگزارشده در مساجد و اماکن مذهبی در دستور کار قرار گرفت و بسیاری از ذریه های حضرت زهرا(س) در این مراسم با شال سبز شرکت کرده بودند.

در برخی از شهرستان های استان تهران نظیر شهرری و ورامین نیز کاروان شادی به منظور گسترش معارف غدیر در خیابان ها و معابر اصلی شهری راه اندازی شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

بر اساس گزارش خبرنگار مهر، جشن بزرگ عید سعید غدیر خم با شور و شعف فراوانی در شهرستان های مختلف استان تهران از جمله پاکدشت، شهریار، شهرقدس، ملارد، فیروزکوه، دماوند، ورامین، قرچک، پیشوا، بهارستان، رباط کریم، پرند و غیره در حال برگزاری است.

بسیاری از عاشقان ولایت ترجیح دادند تا در بزرگترین عید شیعیان در قبله تهران و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حاضر شوند و این مکان مقدس مملو از ارادتمندان به مکتب امام علی(ع) بود.

حادثه غدیر تکمیل کننده رسالت پیامبر اکرم(ص) بود

حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حادثه غدیر تکمیل کننده رسالت نبی مکرم اسلام(ص) بود و پیامبر(ص) با اعلام جانشینی امام علی(ع) اجازه نداد تا در مکتب اسلامی انحراف ایجاد شود.

وی افزود: حادثه غدیر دوستداران ولایت و مکتب ناب محمدی را شادمان و دشمنان امامت و اسلام اصیل را ناراحت و عصبانی کرد و به همین خاطر ضربه زدن به فرهنگ غدیر همواره در دستور کار دشمنان قرار داشته است.

قدوسی نژاد ادامه داد: پس از حادثه غدیر تاکنون، دشمنان و منافقان تلاش بسیاری را انجام داده اند تا فرهنگ و معارف غدیر را به فراموشی بسپرند اما نور و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت خاموش شدنی نیست.

شیعه با غدیر در جهان متمایز شده است

وی اضافه کرد: امروز شیعه با غدیر در جهان متمایز شده است و باید از این فرهنگ ناب با تمام توان و وجود پاسداری و محافظت کرد.

حجت الاسلام حسن منتظری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: غدیر حادثه کوچکی نیست و باید این واقعه را یکی از نقاط عطف تاریخ اسلام دانست.

رییس اداره تبلیغات اسلامی قرچک افزود: حادثه غدیر مسیر آینده جهان اسلام را مشخص کرد و نبی مکرم اسلام(ص) به پیروان مکتب اسلامی راه سعادت و نجات را نشان داد، اگرچه عده ای علیرغم توصیه های پیامبر(ص) در مقابل ولایت و امامت ایستادند.

وی ادامه داد: هر سال شاهد گسترش برگزاری جشن های غدیر هستیم، جشن هایی که باید منجر به گسترش معارف دینی ما نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت شود.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking