۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴

در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛

آمانو: ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کرده است

آمانو: ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کرده است
یوکیا آمانو تصریح کرد آژانس نبودِ انحراف در فعالیت‌های هسته‌ای اعلام شده ایران را تأیید می‌کند.
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ساعتی قبل در مقر این آژانس در شهر وین آغاز بکار کرد. 
در نخستین روز کاری این نشست پنج روزه که با بیانیه مقدماتی «یوکیا آمانو»، مدیرکل آژانس آغاز می شود اعضای شورای حکام به موضوعاتی از قبیل اقدامات برای تقویت همکاری های بین المللی در زمینه های هسته‌ای، حمل و نقل و ایمنی زباله های هسته‌ای می پردازند.
همچنین طرح اقدام آژانس بین المللی انرژی اتمی در امنیت هسته ای، ایمنی هسته ای، تقویت فعالیت های آژانس در ارتباط با علوم، فناوری و برنامه های کاربردی، راستی ازمایی هسته ای و نظارت در ایران براساس قطعنامه 2231 شورای امنیت، راستی ازمایی فعالیت های هسته ای در کره شمالی و سوریه و بررسی چگونگی اجرای پادمان در منطقه خاورمیانه از دیگر محورهای این نشست اعلام شده است.
یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست فصلی شورای حکام آژانس در بیانیه مقدماتی خود گفت ایران به اجرای تعهدات خود در قالب برجام ادامه داده است. 
یوکیا آمانو در این بیانیه افزود: گزارش من، خلاصه ای از فعالیتهای آژانس در خصوص اجرای توافقنامه برجام را ارائه می دهد. ایران به اجرای تعهدات خود در قالب برجام ادامه داده است. 
یوکیا آمانو خاطر نشان کرد: از زمان انتشار گزارش قبلی من، ایران اطلاعات مربوط به فعالیتهای هسته ای خود تحت پروتکل الحاقی را که بصورت موقت توسط ایران اجرا می شود، ‌ارائه داده است و این اطلاعات توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت بررسی قرار دارد.
یوکیا آمانو تصریح کرد: آژانس عدم انحراف در فعالیتهای هسته ای اعلام شده ایران را تایید می کند و ارزیابی عدم وجود فعالیتهای اعلام نشده در ایران نیز ادامه دارد.
منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking