۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷

گسترش همکاری های زیست محیطی کره جنوبی و اصفهان

گسترش همکاری های زیست محیطی کره جنوبی و اصفهان
استاندار اصفهان گفت: مسائل زیست محیطی می تواند مبنای خوبی برای گسترش روابط و انتقال تجربیات متقابل کره جنوبی و اصفهان باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار "یونگ پیوهونگ"- رئیس کمیسیون کار و محیط زیست مجلس کره جنوبی، اظهار کرد: اصفهان به دلیل اینکه استانی کاملا صنعتی است و ۵ میلیون نفر جمعیت آن در بخش کوچکی از این استان پهناور متمرکز است با یک سلسله مشکلات زیست محیطی مواجه است.

وی با بیان اینکه بخشی از صنایع اصفهان با محیط زیست سازگار نیست، گفت: آلودگی هوا، کمبودآب و آلودگی های خاکی و صوتی از جمله مشکلاتی هستند که اصفهان و دیگر شهرهای صنعتی و کلان شهرها با آن مواجه اند و در تلاشیم که بتوانیم این شرایط را بهبود بخشیم.

استاندار اصفهان ضمن بر شمردن تجربیات موفق سال های اخیر در کاهش آلودگی هوا و بهبود شرایط زیست محیطی استان، اظهار کرد: با اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوا تعداد روزهای سالم در اصفهان ۴ برابر شد که البته به نقطه ایده آل نرسیده ایم ولی موفقیت خوبی در این زمینه داشتیم.

زرگرپور بازسازی صنعت را از برنامه های استان برشمرد و گفت: در نظر داریم که صنایع استان از جمله فولاد را با تکنولوژی های روز سازگار نماییم.

وی یادآور شد: در بخش حمل و نقل نیز تبدیل سوخت به یورو۴ و تبدیل خودروها به استانداردهای زیست محیطی از جمله اقداماتی است که در سال های اخیر به آن پرداخته شده است.

زرگرپور با بیان اقدامات صورت گرفته در خصوص کاهش آلودگی خاک، یادآور شد: استفاده از کود و سم در زمین های کشاورزی مقداری آلودگی ایجاد کرده است که در این رابطه برنامه ای برای کنترل این آلودگی ها تدوین شده است.

استاندار اصفهان افزود: با توجه به ارتباطات و تعاملات فرهنگی و اقتصادی خوبی که بین ایران و کره ی جنوبی وجود دارد و تجربیات خوب این کشور در مسائل زیست محیطی، این موضوع می تواند مبنای خوبی برای گسترش روابط و انتقال تجربیات متقابل باشد.

زرگرپور گفت: افزایش این تعاملات در ارتباطات فرهنگی دو ملت بسیار موثر خواهد بود و اصفهان از افزایش ارتباطات فرهنگی و توریستی استقبال می کند.

همچنین "یونگ پیوهونگ"- رییس کمیسیون کار و محیط زیست مجلس کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در اصفهان، گفت: اصفهان همان طور که گفته می شود نصف جهان و شهری پیشرفته است.

وی با بیان اینکه در کره جنوبی هم مشکلات زیست محیطی، نظیر آلودگی های کلانشهرهای ایران وجود دارد، افزود: کارشناسان کره ای با ارائه فناوری های جدید، آلایندگی کارخانه ها را کاهش دادند.

رییس کمیسیون کار و محیط زیست مجلس کره جنوبی افزود: افزایش همکاری ها و تعاملات بین دو کشور می تواند در انتقال تجربیات برای کاهش آلودگی در شهر های ایران موثر باشد.

"یونگ پیوهونگ"ضمن استقبال از پیشنهاد استاندار اصفهان مبنی بر خواهر خواندگی این استان با یکی از شهرهای کره جنوبی گفت: شهر کیونگ چو شهری صنعتی است و این شهر می تواند شهر خواهر خوانده اصفهان باشد.

وی ایجاد پرواز مستقیم کره به اصفهان را حائز اهمیت خواند و گفت: با توجه به روابط خوب دو کشور، ایجاد این خط در افزایش تعاملات مهم است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking