۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵

تصادفات رانندگی در خراسان جنوبی سه کشته و 14 مجروح بر جای گذاشت

تصادفات رانندگی در خراسان جنوبی سه کشته و 14 مجروح بر جای گذاشت
بیرجند- ایرنا - رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: وقوع پنج فقره تصادف رانندگی در 24 ساعت گذشته در جاده های استان، سه کشته و 14 مجروح برجای گذاشت.

سرهنگ حسین رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این ارتباط بر اثر برخورد پژو پارس با پراید در کیلومتر 180 محور دیهوک به سمت کرمان راننده پراید کشته و پنج نفر از سرنشینان پژو نیز مجروح شدند.
وی ادامه داد: همچنین بر اثر واژگونی پژو 405 در کیلومتر 25 محور قاین - مشهد یکی از سرنشینان خودرو جان خود را از دست داد و چهار نفر نیز مجروح و روانه بیمارستان شدند.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اضافه کرد: در دو تصادف دیگر بر اثر واژگونی وانت پیکان و پژو 405 در جاده های نهبندان – شهداد و دیهوک – راور پنج نفر زخمی شدند.
وی یادآور شد: همچنین بر اثر واژگونی وانت پیکان در محور خوسف به سمت سرچاه عماری یک نفر جان باخت.
رضایی، مهم ترین علت وقوع این تصادفات را بی توجهی راننده به جلو بر اثر خستگی و خواب آلودگی ذکر کرد و گفت: با توجه به اوج سفرهای تابستانی، توصیه می شود رانندگان هنگام خستگی در محلی امن توقف کنند و در صورت امکان از ساعت 23 تا پنج صبح رانندگی نکنند.
طول راه های خراسان جنوبی 16 هزار و 222 کیلومتر است که یکهزار و 33 کیلومتر راه اصلی، سه هزار و 691 کیلومتر راه فرعی، 11 هزار و 160کیلومتر راه روستایی (آسفالت 5168 کیلومتر) و حدود 2 هزار کیلومتر آن راه شریانی است و 70 درصد راه های استان هنوز نیاز به روکش دارد.
خراسان جنوبی با 151هزار کیلومتر مربع وسعت پس از کرمان و سیستان و بلوچستان سومین استان پهناور کشور است.
*6054**خبرنگار و دبیر- پنجابی*

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking