۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱

مدارس کردستان با کمبود تجهیزات روبرو هستند

مدارس کردستان با کمبود تجهیزات روبرو هستند
دبیر پروژه مهر کردستان با اشاره به کمبود تجهیزات در مدارس کردستان، گفت: مدارس کردستان با کمبود تجهیزات آزمایشگاهی، کتابخانه‌ای و کارگاهی روبروست و برای تامین آنها چشم انتظار کمک مسئولان هستیم.

به گزارش ایسنا، مهدی نامدار، شامگاه یک شنبه (28 شهریور) در جلسه شورای آموزش و پرورش کردستان، اظهار کرد: اقدامات لازم برای آغاز بازگشایی مدارس کردستان از 25 مرداد ماه آغاز شده و برای بازگشایی مطلوب مدارس آمادگی لازم را داریم.

وی افزود: امسال شعار "تدبیر در اقدام و عمل برای طلوع مهری بانشاط" برای بازگشایی مدارس انتخاب شده است.

دبیر پروژه مهر کردستان عنوان کرد: سال گذشته 274 هزار و 116 دانش آموز در استان وجود داشته که 50 درصد از این تعداد در مقطع ابتدایی مشغول به تحصیل بوده و کردستان در پوشش تحصیلی ابتدایی وضعیت مطلوبی داشته است.

وی تصریح کرد: سال گذشته 3738 مدرسه با 14 هزار و 189 کلاس در استان داشته‌ایم که امسال در مقطع ابتدایی 1.5 درصد، در متوسطه اول 6.8، در متوسطه دوم 3.30 افزایش خواهد داشت.

نامدار با اشاره به اینکه فعالیت‌های پروژه مهر در پنج محور انجام شده است، اعلام کرد: سازماندهی نیروی انسانی، تعمیر و تجهیز مدارس، توجیه و تبلیغ و اطلاع رسانی، تایید صلاحیت، نظارت و ارزیابی پنج محور اصلی فعالیت‌های پروژه مهر در استان بوده است.

وی به کمبود تجهیزات به دلیل نبود اعتبار اشاره کرد و افزود: مدارس کردستان با کمبود تجهیزات آزمایشگاهی، کتابخانه‌ای و کارگاهی روبروست و برای تامین آنها چشم انتظار کمک مسئولان هستیم.

دبیر پروژه مهر کردستان ادامه داد: نامتناسب بودن وضعیت توزیع نیروی انسانی، عدم امکان جابه جایی نیروی مازاد، کمبود نیروی خدماتی، عدم وجود اعتبارات کافی جهت انجام تعمیرات، گرایش شدید به رشته علوم تجربی و تراکم بالای درخواست متقاضیان انتقال از جمله چالش‌های پیش روی پروژه مهر در کردستان است.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی نهادها انتظار می‌رود این مجموعه را در اجرای هر چه بهتر پروژه مهر یاری کنند و با خط کشی خیابان‌ها، برقراری نظم ترافیکی روان، تامین سرویس مدارس و ... آموزش و پرورش را یاری کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی سنندج نیز در ادامه اظهار کرد: در قالب 14 شرکت 165 سرویس اتوبوس و 35 مینی بوس برای مدارس آماده شده و همچنین یک دستگاه اتوبوس نیز برای مدارس استثنایی پیش بینی شده است.

شکور صلواتی افزود: سازمان اتوبوسرانی 1.5 میلیارد تومان به مالیات و تامین اجتماعی بدهکار است و این مسئله مشکلاتی را برای سازمان به وجود آورده است.

وی عنوان کرد: در خصوص پروژه مهر 33 دستگاه اتوبوس بیمه شدند و لاستیک‌های فرسوده اتوبوس‌ها نیز تعویض شدند تا در فصل زمستان با مشکل مواجه نشوند.

*عکس تزئینی است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking