۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰

نوش‌آبادی در نشست خبری:

"یالثارات" از دید وزارت ارشاد، جزو نشریات رسمی محسوب نمی‌شود

سخنگوی وزارت ارشاد گفت: با توجه به نزدیک بودن ماه محرم نخستین نمایشگاه لباس عاشورایی همزمان با دهه دوم محرم در تالار وحدت برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی «نسیم آنلاین»، سی و سومین نشست خبری محمدحسین نوش آبادی، سخنگوی ارشاد با عذرخواهی وی از خبرنگاران به خاطر تاخیر زیاد در شروع جلسه آغاز شد.

وی گفت: عید غدیر را تبریک می گویم، این عید برای ما بسیار حائز اهمیت است، رهبری در ارتباط با غدیر تعابیر قشنگی دارند و می گویند طرح مسئله غدیر نباید بین مسلمانان فاصله بی اندازد، باید باعث نزدیکی مسلمانان شود.

 

امضای تفاهم نامه وزارت ارشاد با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس

سخنگوی وزارت ارشاد با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: مراسم نکوداشت هفته دفاع مقدس روز دوشنبه پنجم مهرماه در سالن سینمایی برگزار می شود، نخستین نشانه ایثار و رسانه در دو بخش برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند تا پایان آذرماه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره بفرستند.

نوش آبادی گفت: تفاهم نامه ای با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس امضا خواهیم کرد تا بتوانیم به این مقوله به خوبی بپردازیم.

 

برگزاری نخسیتن نمایشگاه لباس عاشورایی

وی ادامه داد: چون در آستانه ماه محرم قرار داریم نخستین نمایشگاه لباس عاشورایی همزمان با دهه دوم محرم در تالار وحدت برگزار می شود.

 

از نظر ما "یالثارات" جزو نشریات رسمی نیست

سخنگوی وزارت ارشاد در پاسخ به سوالی در خصوص هفته نامه یالثارات گفت: موضع ارشاد قبلا در این خصوص اعلام شده و پروانه را لغو کرده است، ما این نشریه را به لحاظ قانونی جز نشریات نمی دانیم. همچنان موضع ما لغو پروانه این نشریه است و این مهم در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد: با توجه به هتک حرمت جدیدی که این روزنامه انجام داده است شکایت ها در دستگاه قضا پیگیری خواهد شد.

 

هرکاری از دست مان بربیاید برای استاد شجریان انجام می دهیم

نوش آبادی درباره شجریان و وظیفه ارشاد در قبال این هنرمند گفت: ایشان با نظر پزشکان و خانواده شان به ایران بازگشتند و با کمک وزارت بهداشت ادامه روند ایشان در داخل کشور انجام می شود، وزارت ارشاد هم هر کاری که از دستش بربیاد برای ایشان انجام می دهد.

 

انتخاب "فروشنده"محصول تعامل و هماهنگی همه دوستان

سخنگوی وزارت ارشاد در خصوص اننخاب «فروشنده» برای اسکار گفت: این اتفاق توسط هیات انتخاب صورت گرفت و این انتخاب محصول تعامل و هماهنگی همه دوستان انجام شد و امیدواریم فیلم فروشنده بتواند نماینده شایسته ای برای ایران باشد و ظرفیت سینمای ایران را نمایندگی کند؛ البته انتخاب فروشنده به معنای نادیده گرفتن فیلم های دیگر نیست.

 

مسائل و مشکلات ارکستر سمفونیک  حل شد

وی در خصوص تعطیلی ارکستر ملی گفت: مدیریت ارکسترهای ملی و سمفونیک تهران برای تفاهم نامه بنیاد رودکی و معاونت هنری به رودکی سپرده شد؛ مسائل و مشکلات ارکستر سمفونیک حل شد و رهبری ارکستر تهران به شهرزاد روحانی سپرده شده است.

نوش آبادی در همین زمینه گفت: پرداخت حقوق و دستمزد نوازندگان انجام شده و قرارداد یک ساله با آنها منعقد شده است. در خصوص ارکستر ملی هم با فخرالدینی صحبت هایی شده است، اما هنوز به نتیجه نرسیده است، رهبری هر دو ارکستر مستقل و زیر نظر بنیاد رودکی است.

 

استاد شجریان درخواستی برای برگزاری کنسرت ارئه نداده اند

سخنگوی وزارت ارشاد در پاسخ به سوالی درباره امکان برگزاری کنسرت برای شجریان گفت: در حال حاضر شرایط جسمانی ایشان اجازه این کار را نمی دهد و تا به حال چنین درخواستی نیز از سوی ایشان مطرح نشده، البته فرزند ایشان با حضور در مجامع هنری توانستند نماینده خوب و خوش نامی برای موسیقی ایران باشد.

 

تعدادی از هنرمندان نگران برنگشتن آثار خود بودند

وی درباره امضا تفاهم نامه بین موزه هنرهای معاصر و موزه ای در آلمان برای برگزاری نمایشگاهی در این کشور گفت: ما نام تعدادی از هنرمندان را در این خصوص داشتیم که نگران برنگشتن آثار بودند؛ این برنامه قرار است و در آذر و دی ماه برگزار می شود.

نوش آبادی در همین زمینه ادامه داد: 30 اثر خارجی و 30 اثر ایرانی قرار است طبق این تفاهم نامه به موزه هایی در رم و برلین منتقل شوند؛ این تفاهم نامه معتبر است و هرگونه تعرض به این آثار منتفی است.

در حال تکمیل.....

منبع : نسیم آنلاین

پربازدیدترین امروز

website tracking