۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱

ارومیه؛

دیدار نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران با استاندار آذربایجان غربی

دیدار نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران با استاندار آذربایجان غربی
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران با استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کرد .
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، در این دیدار استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از عملکرد دولت آمریکا و هم پیماناش در منطقه گفت: متاسفانه سیاستهای غلط آمریکائیها در منطقه موجب آوارگی مردم ، مهاجرت های غیر قانونی و مشکلات زیادی برای برخی از کشورها از جمله افغانستان سوریه و عراق شده است.

سعادت گفت: آمریکائیها حقوق بشر را زیر پایشان می گذارند و از با دریافت پول از برخی کشورها از جمله عربستان حقوق بشر را محدود می کنند.

وی با اشاره به ورود مهاجران غیر قانونی به ایران و دستگیری بسیاری از آنان در مرزهای استان گفت: متاسفانه این افراد مهاجر مشکلاتی را برای امنیت و مرزهای استان بوجود آورده اند که باید سازمان ملل پاسخگو باشد.

«سیوانکا دانا پالا» نیز در دیدار اظهار کرد: طی مدتی که در ایران هستم شاهد برخورد خوب و انساندوستانه ملت و دولت ایران با پناهندگان و اتباع خارجی بودهام و اعتقاد دارم جمهوری اسلامی ایران اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه کمک به اتباع و پناهندگان انجام داده که در مجامع بینالمللی کمتر به آن پرداخته شده است.

وی همچنین بحث پوشش بیمه همگانی برای پناهندگان و اتباع خارجی را از دیگر اقدامات ارزشمند دولت جمهوری اسلامی ایران در حوزه اتباع عنوان کرد.

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل ظرفیتهای موجود در جمهوری اسلامی ایران برنامههایی که در حوزه پناهندگان اجرا شده کاملاً موفقیتآمیز بوده که این جای تقدیر و تشکر از همکاری دولتمردان و ملت عزیز دارد.

وی در ادامه با اشاره به تجربیات استان آذربایجان غربی در وقوع بحران های جمعیتی در حوزه پناهندگان و مدیریت پناهندگان عراقی ادامه داد: ما نیز در کنار شما هستیم و در صورت نیاز از تجربیانت شما بهره مند خواهیم شد و حس همکاری و حس نزدیکی با شما داریم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking