۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶

رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان زنجان خبرداد

بررسی مشکلات 147 واحد تولیدی در کارگروه رفع موانع تولید استان زنجان

بررسی مشکلات 147 واحد تولیدی در کارگروه رفع موانع تولید استان زنجان
رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به بررسی واحد‌های تولید در کارگروه رفع موانع تولید در استان زنجان گفت: تاکنون مشکلات 147 واحد تولیدی در کارگروه رفع موانع تولید استان زنجان بررسی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ناصر فغفوری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به در گارگروه‌هایی که در سطح استان تشکیل می‌شود مشکلات واحدهای تولیدی استان مورد بررسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: در جلسات تشکیل شده 297 مصوبه تصویب شده که از این تعداد 240 مصوبه اجرایی شده و 57 مورد نیز در دست اجرا است.

وی تصریح کرد: از 297 مصوبه کارگروه، 126 مصوبه مربوط به تعیین تکلیف بدهی واحدها به شبکه بانکی‌، مالیاتی و تامین اجتماعی است.

رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه با اشاره به افزایش سرمایه گذاری در استان زنجان در چند سال اخیر اظهار کرد: این افزایش سرمایه گذاری در استان زنجان حاکی از راه اندازی واحد‌های بزرگ صنعتی بوده است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه صنعت از توانمندی‌ها و قابلیت‌های خوبی برخوردار است، افزود: استان زنجان در بخش معدن نیز پتانسیل بالایی دارد.

فغفوری با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 75 درصد از روی کشور در استان زنجان تولید می‌شود، گفت: 90 درصد از سرب اولیه کشور نیز در استان زنجان تامین می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی صنایع غذایی و پتاسنیل‌های مناسب در بخش برق و الکترونیک در استان زنجان‌ بیان کرد: این پتانسیل‌ها زمینه مناسب برای توسعه همکاریهای تجاری و اقتصادی استان را با سایر کشور‌ها فراهم می‌کند.

رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان زنجان به ایجاد زنجیره تولید در حوزه نساجی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: زنجیره تولید در حوزه نساجی در استان زنجان تکمیل شده است.

وی ابراز کرد: در حوزه برق 70 درصد از محصولات سنگین صنعت برق کشور در استان تولید می‌شود.

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking