۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱

کاروان کمک‌های انسانی جدید وارد معضمیه الشام در ریف دمشق شد

کاروان کمک‌های انسانی جدید وارد معضمیه الشام در ریف دمشق شد
به دنبال اجرای توافق روسیه و آمریکا در خصوص آتش بس در سوریه، کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه به شهر تحت محاصره معضمیه الشام در ریف دمشق وارد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ورود کاروان حامل کمک‌ها تحت نظارت هلال احمر سوریه بوده و شامل مواد غذایی و نیازهای ضروری است که در میان ساکنان این شهر توزیع خواهد شد.

این کمک‌ها از سوی برنامه جهانی غذا، سازمان یونیسف، کمیساریای عالی امور پناهندگان و سازمان جهانی بهداشت ارائه شده است.

رئیس شورای شهر معضمیه الشام اظهار داشت که این کمک‌ها شامل ۷۰۰۰ سبد غذایی و ۷۰۰۰ کیسه آرد و مواد غذایی و اقلام و تجهیزات امدادی است.

به گفته وی، این ششمین کاروانی است که وارد شهر معضمیه شده است. ورود کمک‌ها به این شهر همزمان با اجرایی شدن توافق روسیه و آمریکا در خصوص آتش بس در سوریه صورت می‌گیرد و قرار است به موجب آن کمک‌ها به دیگر مناطق تحت محاصره در سوریه نیز وارد شود.

در حال حاضر ۱۸ منطقه در سوریه تحت محاصره گروه‌های مختلف هستند که شهر دیر الزور، در شرق سوریه و شهرهای معضمیه، داریا، مضایا، زبدانی، بقین و غوطه شرقی در حومه حلب و همچنین شهرهای فوعه و کفریا در حومه ادلب را شامل می‌شود.

طبق ارزیابی‌های سازمان ملل نزدیک به ۵۰۰ هزار تن از مردم سوریه تحت محاصره  بوده و ۴۰۶ میلیون شخص در مناطقی هستند که کمک رسانی به آنها دشوار است.

بر اساس این گزارش، شهر معضمیه از سه سال پیش تاکنون تحت محاصره بوده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking