۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶

نگاهی به حال و روز این روزهای بیمارستان ازنا+تصاویر

نگاهی به حال و روز این روزهای بیمارستان ازنا+تصاویر
حال و روز این روزهای بیمارستان امام علی (ع) شهرستان ازنا چندان خوش نیست و خود نیازمند یک ویزیت اساسی از سوی مسئولین مربوطه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  ازناخبر، بیمارستان ازنا این روزها به یک درمانگاه ساده تبدیل شده و از بخش های تخصصی که درآن وجود دارد خبری نیست! این پیام مردمی ما را برآن داشت تا با مراجعه به بیمارستان ازنا از اوضاع و احوال آن با خبر شویم.

بخش های بستری مردان و زنان و اطفال به دلیل مرخصی دسته جمعی پزشکان متخصص این روزها تعطیل است و نیازمند بازنگری اساسی دارد. با توجه به حجم بالای مراجعه کنندگان به پزشک زنان این موضوع روشن می شود که یکی از مهمترین تخصص هایی است که در هر شهرستان حداقل به دو نفر از این تخصص نیاز می باشد. شهرستان ازنا تنها یک متخصص زنان دارد که با توجه به فاصله مطب یا همان کلینیک تخصصی تا بیمارستان، این پزشک می بایست به هر دو رسیدگی کند، در حالی که گاهی برخی مراجعه کنندگان اورژانسی مجبورند گاهی به دنبال دکتر از بیمارستان به کلینیک و بلعکس مراجعه کنند. در خصوص متخصص داخلی در مورد بخش مردان نیز این مهم صدق می کند و پزشک متخصص نیز به هر دو مکان مجبور به تردد است و باز هم نتیجه آن سرگردانی مریض و عدم رسیدگی به تمام مراجعه کنندگان است.   بیمارستان ازنا   حال باید تصور کرد که این متخصصین به مرخصی بروند یا به هر دلیلی نتوانند به بیمارستان یا محل کارشان مراجعه کنند و آن وقت است که عمق فاجعه بیشتر نمایان می شود. این موضوع کمی نیست که هر دو بخش تخصصی بیمارستان ازنا و اتاق عمل آن تا پایان مرخصی متخصصین تعطیل باشد و فقط بخش سی سی یو آن به دلیل حضور تنها متخصص قلب باز باشد. این در حالی است که یکی از مهمترین بخش کاری این دولت در مورد سلامت و طرح تحول نظام سلامت است که متاسافنه یا خوشبختانه در شهرستان ازنا به خوبی این مهم ملموس نیست و همچنان مردم از عدم رسیدگی ها و وجود متخصصین گلایه مند هستند. بخش دیگر سخن ما با متخصصین گرامی است که با همه مشقت و زحمتی که می کشند اما گاهی حسن خلق را که مهمترین بخش درمانی مریض بشمار می رود را رعایت نمی کنند و با بیمار شان به  هر دلیلی تند خویی و برخورد نامناسب می کنند.   بیمارستان ازنا     شاید منتقدان این موضوع بر آن هستند که نباید به متخصصین نقد کرد چرا که آنها با زحمت و پیگیری به این شهر آمده اند و این موضوع خود جای تاسف بیشتر دارد چرا که این سخن با فرموده رهبری که "باید کاری کنیم که فقط بیمار درد مریضی اش را بکشد نه چیز دیگر" منافات دارد. در سیستم نظام سلامت و وزارت مربوطه منشوری وجود دارد به نام منشور حقوق بیمار که این موضوع نیز خود نشانگر برخورد مناسب و احقاق حقوق دیگر بیماران است. بیماری که با همه درد و رنج خود به بیمارستان مراجعه می کند اولین انتظارش گشاده رویی پزشک است که از انصاف نگذریم انتظار بجا و بحقی می باشد که امیدواریم با تمام زحمات و تلاش هایی که پزشکان متعهد و کوشا در بهبود حال مریض می کشند لبخند و گشاده رویی شان برای بیمارشان فراموش نشود.   بیمارستان ازنا   اکنون بعد از چند روز از سرگردانی زنان باردار و افراد بیمار داخلی به این شهر و آن شهر مرخصی متخصصین پایان یافت تا شاید دوباره چراغ خاموش بخش های تخصصی بیمارستان ازنا روشن شود. محمد ملکی
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking