۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷

تامین امنیت داخلی و خارجی؛ تیتر یک جام جم

تامین امنیت داخلی و خارجی؛ تیتر یک جام جم
تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در شماره دوشنبه 29 شهریور در تشریح تیتر یک، نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای در همایش سراسری فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تأکید بر این که دفاع از امنیت داخل و خارج از مرزها یکی از وظایف اساسی سپاه پاسداران است، خاطرنشان کردند: سپاه علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی، در عرصه های دیگری همچون سازندگی، عمران، خدمت رسانی به محرومان، مسائل فرهنگی و هنری و تولید فکر انقلابی، نقش آفرین و تأثیرگذار است.

این روزنامه با انتشار عنوان فرش قرمز نمایشگاه های پاییزه برای کالای وارداتی، آورد: هر سال با نزدیک شدن فصل مدارس یا تعطیلات نوروز برگزاری نمایشگاه های پاییزه یا بهاره با اما و اگرهایی از سوی مسئولان و اصناف روبه رو می شود، اما امسال به علت کسادی بازار، شرایط متفاوت تر از سال های قبل است. امسال در تعداد زیادی از شهرهای کشور به علت مخالفت اصناف که معتقدند در وضعیت رکود کنونی بازار ـ که قیمت ها در سطح پایینی قرار دارد ـ نیازی به نمایشگاه پاییزه نیست، مسئولان استان ها رأی به برگزار نشدن این نمایشگاه ها داده اند.با این حال ارگان هایی به غیر از اصناف اقدام به برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا کرده اند که با اقبال عمومی هم مواجه شده است. یکی از انتقادات مهمی که به نمایشگاه های فصلی بخصوص در شرایط فعلی اقتصاد کشور وارد می شود، این است که کالاهای وارداتی یا قاچاق، سهم بالایی در این نمایشگاه ها دارند. در واقع چنین نمایشگاه هایی به جای آن که محل عرضه کالاهای تولید داخل باشند، به محل نمایش کالاهای وارداتی یا قاچاق تبدیل شده اند.
روزنامه جام جم با انتخاب عنوان روشنگری نسل جوان رسالت صداوسیما، نوشت: عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما به همراه معاونان سیما، منابع مالی و سرمایه انسانی و معاون پژوهش، برنامه ریزی و نظارت و برخی مدیران با حضور در پشت صحنه سریال معمای شاه از سازه های متعدد ساخته شده در این پروژه بازدید کردند. رئیس رسانه ملی در این بازدید روشنگری اذهان نسل جوان در تبیین تاریخ کشور و مبارزات امام خمینی(ره) و رهبری معظم را از وظایف صداوسیما دانست و خاطرنشان کرد: گرچه افراد میانسال، خفقان، فساد و استبداد رژیم منحط پهلوی را به یاد دارند، اما نسل جدید از آن دوران تصویر ذهنی ندارد و وظیفه و رسالت اصلی رسانه است تا به روشنگری تاریخ انقلاب و دلایل مبارزات آن دوران بپردازد و نگذارد تاریخ انقلاب تحریف شود و افرادی با افکار و دیدگاه هایی خاص، انقلاب را به گونه دیگری تدوین و تبیین کنند.
کرسی آزاداندیشی بذری که به بار ننشست، عنوان دیگر این روزنامه است، در این مطلب می خوانیم: حدود 19 سال از طرح ایده برگزاری «کرسی های آزاد اندیشی» در دانشگاه ها می گذرد، اما بعد از گذشت حدود دو دهه، هنوز این کرسی ها نتوانسته اند به اهداف اولیه شان برسند. با این که مقام معظم رهبری بارها بر تشکیل کرسی های آزاداندیشی برای تبادل آرا بین دانشجویان تاکید کرده اند و این موضوع را به شکل یک مطالبه جدی از مسئولان فرهنگی دانشگاه ها خواستار شده اند، ولی متولیان آموزش عالی در دولت های مختلف، تاکنون نتوانسته اند این مطالبه رهبری را تمام و کمال تحقق بخشند؛ طوری که آزاداندیشی به یک گفتمان فرهنگی غالب در دانشگاه ها بدل شود.
روزنامه جام جم با درج عنوان تدابیر دستگاه قضا برای کاهش زندانیان، آورد: سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به بخشنامه جدید رئیس قوه قضاییه گفت: تلاش کرده ایم به هر میزان که می شود از جمعیت کیفری کاسته شود و در سال های اخیر چه با بردن لایحه به مجلس، چه استقبال از طرح های مجلس و چه از طریق دستورالعمل هایی که در این رابطه تنظیم شده است، در این مسیر حرکت کرده ایم. به گزارش فارس، غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری با اشاره به بخش هایی از شرایط در نظر گرفته شده در بخشنامه جدید افزود: کسانی که از ده سال به بالا حبس داشته اند اگر نصف آن را متحمل شده باشند، می توانند از آزادی مشروط استفاده کنند. کسانی که متنبه شدند و توبه کردند و وجودشان در بیرون مضر نیست، اینها مشمول عفو قرار می گیرند که به مناسبت های مختلف عفو می شوند.
این روزنامه یادداشت های «غدیر؛ تداوم نبوت و اتصال انسان به خدا» و «تاریخ؛ گنجینه سریال های تلویزیونی» را به ترتیب به قلم احد فرامرز قراملکی استاد فلسفه اسلامی دانشگاه تهران و موسی حقانی پژوهشگر تاریخ منتشر کرد.
«مفسر»، «نقد و نظر» و «میز جامعه» عنوان ستون های ویژه روزنامه جام جم را به خود اختصاص داد.
این روزنامه در نیم صفحه نخست عنوان های «ضیافت غدیرخم در جام جم امروز»، « گیاهان دارویی کلید قفل اشتغال»، «شوهرکشی به خاطر موبایل» و «کریم مجتهدی: استفاده از لغات بیگانه قدغن شود» را نیز به چاپ رساند.
روزنامه جام جم در ضمیمه چاردیواری عنوان «ای 7 سالگی ...» را برجسته کرد.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**9165**2002**خبرنگار: مرضیه دهقانی کوله مرز*انتشار دهنده: فاطمه قناد قرصی

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking