۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴

عیسی زاده:

دانشگاه‌های علوم پزشکی در جهت احیای ارزش‌های اخلاقی گام بردارند

گروه سلامت: رئیس نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران همزمان با اجرای هفتمین دوره مهر ولایت بر احیای ارزش‌های انسانی توسط دانشگا‌ه‌های علوم پزشکی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، هفتمین مرحله طرح مهر ولایت به همراه عیادت از بیماران بیمارستان‌ها از سوی دفتر نمایندگی ولی فقهی در بیمارستان چشم پزشکی فارابی برگزار شد. در این برنامه حجت‌الاسلام و المسلمین نیکزاد عیسی زاده، با اشاره به اهمیت خدمت به بیمار و رضایت او اظهار کرد: این کسب رضایت از بیمار موجب اخذ صفات الهی می‌شود.

وی با نقل قولی از مرحوم آیت الله مشکینی عنوان کرد: این عالم بزرگوار خطاب به پرستاران گفت: من حاضرم سا‌ها عبادت خود را با یک شب پرستاری معاوضه کنم خوشا به حالتان که سعادت گرانبهای نصیبتان شده است.

رئیس نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه برای رستگاری نباید فقط به واجبات تکیه کرد، اظهار کرد: هر انسانی باید فرصت‌های گوناگونی را برای توشه آخرت خود فراهم آورد به گفته حضرت آیت الله جوادی آملی عمل صالح روی زمین فراوان است و فقط باید به آن توجه کرده و آن را انجام داد عمل صالح کار سختی نیست بلکه می‌توان به آسانی به انجام آن اقدام کرد.

وی با اشاره به عید غدیر گفت: اگر امروز حضرت علی(ع) نامش بر تارک دنیا می‌درخشد باید ما نیز به عنوان پیروانش سعی کنیم در مسیر این امام همام گام برداریم. و این جز از طریق خدمت به خلق فراهم نمی‌شود.

عیسی زاده با اشاره به برگزاری هفتمین دوره اجرای طرح مهر ولایت اظهار کرد: عیادت از بیماران سنت حسنه بوده و باید روز به روز بیشتر شود وظیفه دانشگاه‌های علوم پزشکی احیاء این سنت‌های اخلاقی است.

وی ادامه داد: عیادت از بیمار از سوی خود پرسنل بیمارستان‌ها یک کار نمادین بوده چرا که یک انسان فرهیخته باید پارامترهای انسانی و اخلاقی را رعایت کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یاد آور شد: بلند کردن دست امیر المومنین(ع) توسط حضرت رسول اکرم(ص) در رخداد غدیر خم بلند کردن ارزشها و صفات والای انسانی است.

منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking