۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) مشهد خبر داد؛

برگزاری جشن ازدواج 110 زوج مسجدی همزمان با عید غدیر

برگزاری جشن ازدواج 110 زوج مسجدی همزمان با عید غدیر
مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) مشهد با بیان اینکه در مجموع 110 زوج به این مراسم دعوت شده اند، گفت: از شهر های اطراف مشهد و مساجد دیگر مشهد زوج هایی در این مراسم شرکت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی رجب پور مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) مشهد در گفت و گو با خبرنگار گوهرشادنیوز، در خصوص بر گزاری جشن بزرگ مردمی غدیر به همت جوانان هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) توضیح داد: 110 زوج مسجدی از سراسر کشور برای شرکت در این مراسم به مشهد سفر می کنند.

رجب پور در مورد ترکیب جمعیتی زوج های شرکت کننده در این جشن توضیح داد: برخی زوج ها از جنوب کرمان، هرمزگان و بندر عباس و از بین زوج های محروم انتخاب شده اند.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) مشهد با اشاره به اینکه برخی زوج ها برای اولین بار به زیارت امام رضا(ع) مشرف می شوند. افزود: 44زوج زیارت اولی و 14 زوج از کانون جواد الائمه(ع) که در چند ماه گذشته ازدواج کردند در این مراسم حضور می یابند.

وی با بیان اینکه در مجموع 110 زوج به این مراسم دعوت شده اند، گفت: از شهر های اطراف مشهد و مساجد دیگر مشهد زوج هایی در این مراسم شرکت می کنند.

 رجب پور پاسداشت عید غدیر را هدف اصلی برگزاری این جشن برشمرد، ابراز داشت: مجموعه جواد الائمه(ع) با رویکرد زنده نگهداشتن غدیر اقدام به برنامه ریزی این مراسم کرده است چرا که اگر غدیر زنده می ماند، واقعه عاشورا رقم نمی خورد.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) مشهد با انتقاد از برخی افراد که دهه ولایت را نادیده گرفته و به استقبال محرم رفتند، اظهار داشت: اگر غدیر را زنده نگه داریم در حقیقت فرهنگ عاشورا و انتظار را زنده نگه داشته ایم.

وی دورشدن جوانان از مراکز فرهنگی، مساجد و هیئت ها را تأسف بار توصیف کرد، ادامه داد: با برگزاری مراسم ازدواج زوج های مسجدی در صدد نشان دادن کارکرد های مسجد به جوانان هستیم.

رجب پور لبیک به تأکید حضرت آقا در ترویج ازدواج های آسان و آگاهانه را هدف بعدی ازدواج زوج های مسجدی برشمرد، خاطرنشان شد: عده ای از این زوج ها جشن عموبزرگ مردمی غدیر تنها مراسم ازدواجشان است.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) مشهد در پایان متذکر شد: با جشن مختصر، شاد، توأم با معنویت و بدون گناه هم می شود ازدواج کرد ما نیز با برگزاری این جشن در صدد معرفی الگو ازدواج آسان به جوانان هستیم.

منبع : دانا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking