۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲

مراسم شکرگزاری برداشت گندم در بوکان برگزار شد

گروه اجتماعی: مراسم شکرگزاری برداشت گندم با عنوان جشن خرمن در بوکان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت استاندار، روز گذشته در مراسمی تحت عنوان جشن خرمن که در بوکان برگزار شد، گفت: کشاورزان بوکان سرآمد کشاورزان استان هستند و در بحث احیای دریاچه ارومیه نیز بیشترین درصد تغییر شیوه های آبیاری از سنتی به مدرن در اراضی مربوط به کشاورزان بوکانی بوده است بطوریکه امروز شاهد تجهیز 50 درصد از اراضی بوکان به شیوه های آبیاری مدرن هستیم.

وی با تاکید بر لزوم تغییر کشاورزی از شیوه های سنتی به مدرن و مکانیزه نیز گفت: امروز دیگر کشاورزی سنتی پاسخگوی معاش کشاورزان نیست و این روش ارزش افزوده پایینی دارد لذا بدنبال آن هستیم که با ارتقای بخش کشاورزی و استفاده از شیوه های مدرن در تولید محصولت کشاورزی، درآمد کشاورزان را افزایش و زمینه را برای توسعه صادرات محصولات تولیدی استان نیز بیش از پیش فراهم کنیم.

استاندار همچنین در این مراسم نسبت به پیگیری رفع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بوکان در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید استان، تخصیص قیر به شهرداری بوکان برای آسفالت معابر، احداث پارک بانوان در بوکان، اختصاص زمین برای احداث حوزه علمیه، حل مشکلات شهرک روحانیون، حل مشکل فاضلاب منطقه مسکونی هواشناسی، ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی در بوکان و استقرار و اختصاص پلیس راه برای بوکان قول مساعد داد.

سعادت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما مدافع و حامی حقوق شهروندی و اصل شایسته سالاری هستیم، افزود: دولت یازدهم به هیچ وجه میان قومیت ها تفاوتی قائل نیست و نگاه تبعیض آمیز به آنها ندارد و این مساله را در انتخاب برخی از مدیران، فرمانداران و بخشداران استان از میان کردها شاهد هستیم.

وی با تبیین ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان بوکان ادامه داد: بوکان در بخش های مختلفی مثل گردشگری ظرفیت های بالایی دارد و با توجه به قرار گرفتن در مسیر کریدور ارتباطی کشور که در حال اجراست، در آینده شاهد پیشرفت و توسعه این شهرستان در ابعاد مختلف خواهیم بود.

وی همچنین بر ضرورت حفظ و ارتقای وحدت و همدلی تاکید و خاطرنشان کرد: در شرایط عدم اعتماد به یکدیگر نمی شود کار کرد فلذا باید این وحدت و همدلی که در استان وجود دارد را قدر بدانیم و از این ظرفیت در جهت رشد، شکوفایی و توسعه استان استفاده کنیم.

استاندار  ادامه داد: ملت ایران ملتی هستند که با درایت مقام معظم رهبری از گردنه های سخت عبور کرده اند؛ امروز نیز مردم در صحنه حضور دارند و قدر دستاوردهای انقلاب اسلامی را می دانند.

در ادامه این مراسم با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مدیران و مسئولان استان از کشاورزان نمونه بوکانی با اهدای لوح، تندیس و هدایایی تجلیل بعمل آمد.
منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking