۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

پرچم قبور شهدای شهرستان اراک تعویض می‌شود

پرچم قبور شهدای شهرستان اراک تعویض می‌شود
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اراک از تعویض پرچم قبور شهدای شهرستان اراک به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علی انصاری‌فر صبح امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس اظهار داشت: به منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدا  و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس پرچم قبور مطهر شهدا در تمام شهرستان اراک تعویض خواهد شد.

وی تصریح کرد: شهدا سرمایه‌های ارزشمند نظام هستند که حق بزرگی بر گردن تک تک افراد جامعه دارند و باید همواره یاد و خاطره آنان را گرامی داشت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اراک از تعویض پرچم قبور مطهر شهیدان اراک به نشانه اقتدار ملی و به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: مراسم رسمی تعویض پرچم بر فراز گلزارهای شهدا طی مراسمی خاص و با همکاری نهادهای مختلف انجام می‌شود.

انصاری‌فر گردهمایی پیشکسوتان ایثار و شهادت، گلباران قبور پاک و مطهر شهدا، نواختن زنگ مقاومت در مدارس، دیدار با خانواده معظم شهدا، شرکت در رژه نیروهای مسلح، آذین بندی شهر، نصب تصاویر شهدا در میادین اصلی شهر، برگزاری نشست‌های خاطره‌گویی و سرکشی از ایثارگران و رزمندگان را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد.

وی گفت: هدف از برگزاری هفته دفاع مقدس بیان واقعیت‌ها و ارزش‌ها و همچنین نمایش قدرت و توان نظامی و انتظامی و نیز ارزیابی و انسجام بین نیروها است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اراک اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای یادآوری و بازنگری رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال به نسل‌های آینده است.

انصاری‌فر امنیت، آرامش، عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی را مرهون خون پاک شهیدان و جانفشانی رزمندگان و ایثارگران دانست و ادامه داد: در هفته دفاع مقدس باید  ایثار و فداکاری‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس در جامعه احیا و تجلی استقامت و پایداری مردم نیز به نحو شایسته به نمایش گذاشته شود.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking