۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۸

دوجوان برای پناه دادن به دختر فراری به فکر اخاذی از پدرش افتادند

روز نو :  
المیرا که از مدتی قبل به دلیل بدخلقی‌های پدر به شبکه‌های مجازی رو آورده بود، با پسری به نام شهرام آشنا شد.
 
این پسر که با شنیدن درد دل‌های دختر جوان، اعتماد او را جلب کرده و از وضعیت مالی خانواده‌اش نیز مطلع شده بود، در نقشه‌ای حساب شده نقشه فرار دختر از خانه را طراحی کرد. به این ترتیب المیرا که تصور می‌کرد با فرار از خانه، یک زندگی رؤیایی درکنار شهرام خواهد داشت به خواسته او تن داد و به خانه دوست فریبکار تلگرامی‌اش رفت. چند روز پس از غیبت دختر جوان در حالی که تحقیقات برای ردیابی وی آغاز شده بود، شهرام در تماس با پدر المیرا در ازای اعلام آدرس محل زندگی دختر جوان، درخواست 20 میلیون تومان پول کرد.
 
پدردختر که به ماجرا مشکوک شده بود، خیلی سریع به دادسرای جنایی تهران رفت وپس ازاعلام شکایتش، پسرجوان دستگیر شد. اما در بازجویی‌ها از محل زندگی المیرا اظهار بی‌اطلاعی کرد. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه پسری به نام امیر با پدر المیرا تماس گرفت و این بار 200 میلیون تومان از اوخواست. سپس این مرد با آموزش‌های پلیسی به محل قرار در اطراف کرج رفت و مأموران موفق شدند علاوه بر یافتن دو پسر جوان در خانه ویلایی، دختر فراری را نیز پیدا کنند. امیر دیروز در برابر بازپرس جنایی قرار گرفت و گفت: من دوست شهرام هستم و وقتی از وضعیت مالی خانواده المیرا باخبرشدم او را با نقشه‌ای از خانه شهرام پیش خودم کشاندم. پسری که در خانه‌ام بود بی‌تقصیر است. او فقط به خاطر آشنا نبودن من به خیابان‌ها همراهم  بود.
 
با پیدا شدن دختر جوان مشخص شد او در این مدت در ازای زندگی در خانه پسران در خانه یک سالمند کار می‌کرده و حق استفاده از حقوقش را نیز نداشته است.با اعتراف‌های خسرو و شهرام، بازپرس جنایی دستور تحقیقات بیشتر در این پرونده را صادرکرد.
 
*ایران
منبع : روزنو

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking