۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲

کشور به صنعت بیمارستان سازی هوشمند نیازمند است

کشور به صنعت بیمارستان سازی هوشمند نیازمند است
تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فعالان حوزه ساخت بیمارستان خواست در مسیر ساخت بیمارستان‌های هوشمند(مبتنی بر فناوری های نوین) گام بردارند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ایرج حریرچی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه بیمارستان سازی و تجهیزات بیمارستانی، در محل نمایشگاه های بین المللی تهران اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاهی در داخل کشور، سطح دسترسی، قدرت انتخاب و کیفیت کارها را در این صنعت افزایش می دهد.
وی افزود: همه نمایشگاه هایی که تاکنون در این رابطه برگزار شده، خصوصیات مناسبی همچون سطح دسترسی، قدرت انتخاب و افزایش کیفیت کار را به همراه نداشته و برخی از آنها فقط جنبه تجاری برای چند شرکت خرد دارد.
سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: اگر مسائلی همچون بهبود کیفیت کار در نظر گرفته شود برگزاری چنین نمایشگاه هایی موفق خواهد بود.
حریرچی در مورد اینکه چه نمره ای به صنعت بیمارستان سازی در کشور می دهید، گفت: در ایران توانایی ساخت بیمارستان در سطوح فعلی مناسب است اما بیمارستان های نسل جدید، هوشمند نیستند و هنوز نیاز به بررسی و تلاش زیاد در این زمینه داریم.
وی با اشاره به اینکه سال های متمادی اعتبارات حوزه بهداشت و درمان در حد و اندازه های این حوزه نبوده، گفت: این مسئله سبب شده که به سمت تکنولوژی های بالاتر در حوزه بیمارستان سازی و تجهیزات بیمارستانی حرکت نکنیم و نتوانیم بیمارستان های هوشمند در کشور ایجاد کنیم.
سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: توانایی پیش رفتن به سمت ساخت بیمارستان های هوشمند و ارتقای کیفیت تجهیزات بیمارستان سازی چندان سخت نیست و نیاز است هم در زمینه افزایش منابع برنامه هایی را انجام دهیم و هم توانایی های مهندسی مورد توجه قرار گیرد.
حریرچی اظهار داشت: اگر معیارهای لازم برای برگزاری نمایشگاه های بیمارستان سازی و تجهیزات بیمارستانی در نظر گرفته شود ما نیز در وزارت بهداشت حمایت های لازم را انجام می دهیم.
وی در پاسخ به اینکه آیا تجهیزات بیمارستانی و پزشکی در کشور ما استانداردهای لازم را دارد، گفت: تجهیزاتی که در بیمارستان های کشور توزیع می کنیم، استاندارد است ولی اینکه کل تجهیزات بیمارستانی و پزشکی داخل کشور استاندارد است یا خیر باید گفت که این مسئله هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد و با تأمین منابع مناسب می توانیم این مشکل را نیز برطرف کنیم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بخشی از منابع در این زمینه از منابع عمومی مانند هدفمندی یارانه ها تأمین می شود.
دومین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی 27 تا 30 مهر امسال با حضور نمایندگانی از کشورهای آلمان، آمریکا، ایتالیا، ترکیه، انگلستان، فرانسه و تایوان در فضایی به وسعت 9 هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
** خبرنگار: افشین شاعری * دبیر: علی حبیبی
اجتمام(1)**3063 ** 1569

منبع : ایرنا
website tracking