۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

پروژه مهر در کردستان با هدف آماده‌سازی مدارس اجرایی شد

پروژه مهر در کردستان با هدف آماده‌سازی مدارس اجرایی شد
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان پروژه مهر را آماده‌سازی مدارس برای سال‌تحصیلی جدید عنوان کرد و گفت: پروژه مهر 95 از خردادماه کار خود را در قالب کمیته‌ها و کارگروه تخصصی آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، رشید قربانی در جلسه شورای آموزش و پرورش و پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان که همزمان در استانداری کردستان برگزار شد، با تبریک اعیاد و سال تحصیلی جدید اظهار داشت: پروژه مهر در کردستان با هدف آماده‌سازی مدارس اجرایی و از خردادماه کار خود را در قالب کمیته‌ها و  کارگروه تخصصی آغاز کرده است.

وی گفت: در بحث ورزشی اقدامات خوبی توسط آموزش‌وپرورش کردستان انجام‌شده است که نمونه آن کسب رتبه سوم مسابقات ژیمناستیک دانش‌آموزان سراسر کشور که از 25 مردادماه تا نهم شهریورماه با حضور یک‌هزار و 400 دانش‌آموز سراسر کشور به میزبانی کردستان برگزار شد و کسب این موفقیت برای استان یک برندی بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان تصریح کرد: در سال‌های 90-91 تفاهم‌نامه‌ای شفاهی بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت نیرو اعلام شد که براساس آن وزارت نیرو هزینه‌ای بابت پرداخت حامل‌های انرژی از مدارس نگیرد و صرفه‌نظر کند اما به دلیل شفاهی بودن این همکاری دو میلیارد تومان بدهی برای آموزش و پرورش برجای ماند که تاکنون چندین بار جلسات مختلفی با مسئولان مرتبط با هدف اینکه از قطع کردن آب و برق مدارس خودداری کنند برگزار شده است و آموزش و پرورش استان نیز آمادگی دارد در بحث پروژه‌ها تعامل داشته باشد.

وی ضمن تقدیر از همکاری و حمایت استانداری، فرمانداری، شهرداری، شورای شهر، هلال احمر، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، میراث فرهنگی و گردشگری، صداوسیما و  شرکت‌های خدمات‌رسان آب، برق، گاز و سایر ارگان‌هایی که در این زمینه همکاری کردند گفت: بی‌شک بدون همکاری این ادارات موفقیت و خدمات به نحواحسن نصیب آموزش و پرورش استان نمی‌شد.

قربانی افزود: رفع مشکلات چندین واحد پروژه مسکن مهر سنندج و شهرستان بیجار که نیمه‌کاره و ناتمام بود، رفع مشکل و تحویل یکی از پروژه‌های آموزشی بهاران که پیمانکار طلب داشت و تقبل کردن و اقدام دانشگاه کردستان برای بحث تامین تجهیزات برای برگزاری آزمون کنکور از جمله مصوبات جلسات گذشته بود که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه و بودجه این مشکلات رفع شد و خوشبختانه وضعیت خوبی داریم.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین و اصلی‌ترین فعالیت‌های برنامه‌های آموزش و پرورش در طول 5، 6 سال گذشته  آغاز بازگشایی مدارس و اجرای طرح پروژه مهر و آمادگی آموزش و پرورش برای بازگشایی موفق مدارس بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: خوشبختانه در سال 94 کردستان در سطح کشور جزو سه استان برتر بوده است و به همین خاطر امسال نیز از 4 ماه گذشته برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های لازم باهمکاران استان در تامین نیروی انسانی و آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس انجام شد.

وی با اشاره به وضعیت نیروی انسانی گفت: امسال از مجموع سه هزار و 200 نفر متقاضی نقل و انتقال نزدیک دو هزار نفر متقاضی واقعی بودند که هزار و 50 نفر آنان معادل 52 درصد افراد در فرآیند نقل و انتقال جابجا شدند و مهمترین مشکل به ترتیب در شهرستان‌های بانه، سقز و مریوان و کمترین نیاز هم در سنندج است.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking