۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

۱۴۰۰ نفر از فرهنگیان کردستان درخواست انتقالی به سنندج را داده اند

۱۴۰۰ نفر از فرهنگیان کردستان درخواست انتقالی به سنندج را داده اند
سنندج- مدیرکل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد: هزار و ۴۰۰ نفر از فرهنگیان شاغل در شهرستان های مختلف استان درخواست انتقالی به سنندج را داده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، رشید قربانی  یکشنبه شب در نشست شوراهای آموزش و پرورش و پشتیبانی سوادآموزی که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، گفت: یکی از مهمترین فعالیت های آموزش وپرورش در چند سال اخیر اجرای پروژه مهر به منظور آمادگی تمامی بخش ها برای بازگشایی موفق مدارس است.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار نفر از فرهنگیان استان امسال تقاضای انتقالی دادند، عنوان کرد: تاکنون از این تعداد با انتقال ۴۵۰ نفر موافقت شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین نیاز به نیرو در مراکز آموزشی استان به ترتیب مربوط به شهرستان های بانه، سقز، دیواندره و مریوان است، بیان کرد: کمترین نیاز به نیرو هم مربوط به شهرستان سنندج است که علی رغم این موضوع متاسفانه ۱۴۰۰ نفر از فرهنگیان متقاضی انتقالی به سنندج هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان به موضوع انتخاب رشته دانش آموزان اشاره کرد و افزود: برای انتخاب رشته امسال دانش آموزان پرسش نامه هایی را طراحی کردیم تا دانش آموزان بتوانند براساس توان تحصیلی نه نمره های سال تحصیلی گذشته خود اقدام به تعیین رشته کنند.

قربانی بیان کرد: امسال به نسبت سال های گذشته شاهد برقراری تعادلی در بین انتخاب کنندگان رشته های تجربی و ریاضی در استان هستیم.

وی در ارتباط با سوادآموزی هم گفت: باید برنامه شتاب بخشی در استان هایی هم چون کردستان که نرخ سوادآموزی در آن به نسبت استان های دیگر پایین تر است، اجرا شود.

وی عنوان کرد: سازوکاری طراخی کردیم و از این طریق والدین بی سواد دانش آموزان را جذب کلاس های سوادآموزی می کنیم و قطعا اگر این اقدام به خوبی انجام شود می توانیم شاهد تحول چشمگیری در این رابطه باشیم.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking