۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵

دبیر اجرایی پروژه مهر در استان کردستان خبرداد:

آغاز سال تحصیلی با حضور بالغ بر ۲۸۱ هزار دانش آموز در کردستان

آغاز سال تحصیلی با حضور بالغ بر ۲۸۱ هزار دانش آموز در کردستان
سنندج- دبیر اجرایی پروژه مهر در استان کردستان عنوان کرد: سال تحصیلی امسال با حضور ۲۸۱ هزار و ۹۵۴ دانش آموز در این استان آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نامدار  یکشنبه شب در نشست شوراهای آموزش و پرورش و پشتیبانی سوادآموزی که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، گفت: «تدبیر در اقدام وعمل برای طلوع مهری با نشاط» شعار امسال پروژه مهر در استان کردستان است.

وی با بیان اینکه پروژه مهر سال گذشته در ۳ هزار و ۷۳۸ مدرسه اجرا شد، عنوان کرد: هدف از اجرای این پروژه انجام تمهیدات و مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی تعداد دانش آموزان استان در سال تحصیلی امسال ۲۸۱ هزار و ۹۵۴ نفر است، افزود: از این تعداد ۱۴۹ هزار و ۳۵۱ نفر در مقطع ابتدایی، هزار و ۱۰۰ نفر استثنایی، ۲۰ هزار پیش دبستانی، ۶۳ هزار و ۶۴۲ نفر در مقطع متوسطه اول، ۳۴ هزار و ۱۷۸ نفر متوسطه دوم و ۱۳ هزار و ۶۸۳ نفر هم در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول به تحصیل خواهند شد.

دبیر اجرایی پروژه مهر در استان کردستان بیان کرد: تعداد دانش آموزان مقطع متوسطه اول در سال تحصیلی امسال نسبت به سال گذشته ۶.۸ درصد افزایش، متوسطه دوم ۳.۳۰ درصد افزایش، ابتدایی حدود ۱.۵ درصد افزایش و در فنی و حرفه ای و کاردانش ۶.۴ درصد کاهش می یابد.

نامدار به اقدامات انجام شده توسط دبیرخانه استانی پروژه مهر امسال اشاره کرد و افزود: سازماندهی نیروی انسانی، تعمیر وتجهیز مراکز آموزشی، توجیه و تبلیغ و اطلاع رسانی، تایید صلاحیت و نظارت و ارزیابی از جمله اقدامات انجام شده در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید است.

وی نامتناسب بودن وضعیت توزیع نیروی انسانی، عدم امکان جابه جایی نیروی مازدا در بین سایر مقاطع به دلیل محدودیت رشته ای و جنسیتی و منطقه ای، کمبود نیروی خدماتی و عدم وجود اعتبار کافی برای انجام تعمیرات و جایگزینی و نوسازی تجهیزات مدارس را از جمله چالش های پیش روی اداره کل آموزش و پرورش استان ذکرکرد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking