۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۶

تهدید 9 دانشگاه کردستان عراق به شروع نکردن سال تحصیلی جدید

تهدید 9 دانشگاه کردستان عراق به شروع نکردن سال تحصیلی جدید
اربیل - ایرنا - پس از آنکه سه دانشگاه اقلیم کردستان عراق چند هفته پیش تهدید کردند در صورت حل نشدن مشکلات مالی از بازگشایی کلاس ها در سال جدید جلوگیری خواهند کرد، 6 دانشگاه دیگر در این منطقه نیز هشدار دادند که آنها نیز درصورت حل نشدن مشکلات، سال جدید تحصیلی را آغاز نخواهند کرد.

به گزارش ایرنا، دانشگاه های سلیمانیه، کویه، حلبچه، راپرین، چرمو، گرمیان، پلی تکنیک سلیمانیه و گروه کردستانی برای مطالعات راهبردی، با صدور بیانیه ای هشدار دادند در حالی که چند روزی بیشتر به آغاز سال تحصیلی باقی نمانده است، اگر مشکلات حقوق استادان و کارمندان دانشگاه حل نشود، از برگزاری کلاس های درس خودداری خواهند کرد.
در بخشی از بیانیه استادان و مسئولان این دانشگاه ها که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار ایرنا در اربیل قرار گرفت، آمده است: ما هشدار می دهیم که مسئولیت هر اقدامی در این رابطه متوجه حاکمیت اقلیم کردستان عراق خواهد بود.
نویسندگان این بیانیه، پرداخت حقوق معوقه استادان و کارمندان دانشگاه و همچنین پایان دادن به سیستم پرداخت حقوق کنونی را خواستار شده اند که براساس اعلام حکومت اقلیم کردستان عراق، در چارچوب برنامه های ریاضت اقتصادی، نیمی از حقوق به کارمندان پرداخت می شود و حکومت اقلیم باقی حقوق آنها را مسدود می کند.
حکومت اقلیم کردستان عراق نزدیک به دو سال است که با کسری ماهیانه بیش از 100 میلیون دلار رو به رو است و از این رو حقوق کارکنان را با تاخیرهای چند ماهه پرداخت می کند.
ماه گذشته نیز سه دانشگاه بزرگ استان اربیل با صدور بیانیه ای نسبت به حل نشدن مشکل پرداخت حقوق کارکنان و استادان هشدار داده بودند.
شبک*خاورم*4*351*1770*1021*خبرنگار - فروغ ارکیان*دبیر - حسین نوروزیان

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking