۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۳

استاندار کردستان:

آغاز مطلوب بازگشایی مدارس در روحیه دانش‌آموزان تأثیر مثبت دارد

آغاز مطلوب بازگشایی مدارس در روحیه دانش‌آموزان تأثیر مثبت دارد
‌‌استاندار کردستان گفت: آغاز مطلوب بازگشایی مدارس در روحیه دانش‌آموزان تأثیر مثبت دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی یکشنبه‌شب در یکصد و شصت و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش و جلسه شورای سوادآموزی استان کردستان که همزمان در سالن شهدای گمنام استانداری استان برگزار شد، اظهار کرد: لازم است در بازگشایی هرچه بهتر مدارس ادارات و سازمان‌هایی که نیاز است با آموزش و پرورش همکاری کنند تلاش بیشتری نمایند تا شاهد شروع خوبی در بازگشایی مدارس باشیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و تمهیدات انجام شده در استان از تلاش دست‌اندرکاران امر تقدیر کرد و بیان داشت: آثار بازگشایی بانشاط و با برنامه مدارس تا پایان سال تحصیلی در مدارس نمایان خواهد شد.

این مسؤول افزود: برگزاری مسابقات ژیمناستیک که با حضور یک‌هزار و 400 نفر از دانش‌آموزان در ماه اخیر به میزبانی استان کردستان برگزار شد، حرکتی ارزشمند برای استان بود که با موفقیت انجام شد.

استاندار کردستان اضافه کرد: گرچه برای زاگرس‌نشینان ورزش ژیمناستیک رشته سازگاری با فیزیک بدنی این افراد نیست اما کسب رتبه‌های برتر دانش‌آموزان استان در این مسابقات بیانگر اوج تلاش دانش‌آموزان این استان است.

زاهدی همچنین به نحوه انتخاب رشته در سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان اشاره کرد و یادآور شد: والدین دانش‌آموزان توقع دارند فرزندان آنها در رشته‌های پزشکی تحصیل کنند، در حالی که باید دانش‌آموزان براساس استعدادهایی که دارند هدایت شوند تا در آینده بهترین شغل را انتخاب کنند.

وی بر ضرورت ساماندهی تعیین رشته دانش‌آموزان برابر استعداد واقعی آنها تاکید کرد و تقویت بخش مشاوره تحصیلی در آموزش و پرورش را خواستار شد.

این مسؤول تأکید کرد: تقویت بخش مشاوره تحصیلی در آموزش و پرورش در راستای هدایت درست و تعیین رشته دانش‌آموزان امری مهم است و باید از ابتدای تحصیل دانش‌آموزان برای آنان پرونده‌ای تشکیل و هدایت تحصیلی براساس آن صورت گیرد.

استاندار کردستان در پایان اضافه کرد: مدیران کل استان در برنامه نمادین بازگشایی مدارس در سطح شهرستان‌ها باید حضور یابند و مدیران کل می‌توانند همزمان با نخستین روز از آغاز سال تحصیلی ضمن سرکشی به واحدهای شهرستانی در برنامه‌های بازگشایی مدارس شرکت کنند.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking