۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۰

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش کردستان:

15 پروژه ورزشی نیمه تمام آموزش و پرورش در کردستان وجود دارد

15 پروژه ورزشی نیمه تمام آموزش و پرورش در کردستان وجود دارد
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کردستان گفت: 15 پروژه ورزشی نیمه تمام در این استان وجود دارد که برای توسعه اماکن ورزشی کردستان نیازمند تکمیل است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، افشین خوشگوار یکشنبه‌شب در یکصد و شصت و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری استان برگزار شد، اظهار کرد: این تعداد پروژه نیمه تمام استان شامل 11 استخر و چهار سالن ورزشی است.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه فضای ورزشی در استان کردستان افزود: هم‌اکنون تعداد فضاهای ورزشی برون مدرسه‌ای در استان 38 مورد است و متاسفانه در طول ده سال اخیر اعتباری به منظور مرمت و نگهداری اماکن ورزشی به آموزش و پرورش اختصاص داده نشده است.

این مسؤول به مشکلات فضاهای ورزشی استان کردستان اشاره و تبیین کرد: کف پوش‌های فرسوده، وضعیت نامناسب سقف و پشت بام و وضعیت نابسامان موتورخانه فضاهای ورزشی از اهم مسائل و مشکلات اماکن و این فضاها به شمار می‌رود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کردستان همچنین ضمن تقدیر و تشکر از حمایت استاندار و مسئولان استان در برگزاری مسابقات ژیمناستیک قهرمانی دانش‌آموزی سراسر کشور به میزبانی کردستان، گفت: خوشبختانه استان به دلیل میزبانی شایسته این مسابقات به عنوان استان اول کشور در میزبانی مسابقات دانش‌آموزی معرفی شد.

خوشگوار گفت: برگزاری این مسابقات به میزبانی کردستان فرصت مغتنمی برای معرفی توانمندی‌های استان و آشنایی شرکت کنندگان با آداب و رسوم و جاذبه‌های استان بود.

وی اضافه کرد: توجه به مسائل فرهنگی  عامل اصلی جلب رضایتمندی دانش‌آموزان، مربیان، سرپرستان، داوران و در نهایت ناظرین وزارتی در برگزاری مسابقات ژیمناستیک بود که موجب شد استان کردستان در ده شاخص ارزیابی با کسب 82 درصد رضایتمندی میزبانی شایسته خود را نشان دهد.

وی همچنین از کسب افتخارات دانش‌آموزان استان در رشته‌های مختلف ورزشی در سطح کشور خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته در مجموع استان کردستان با کسب 250 امتیاز توانست با ارتقای پنج پله‌ای رتبه 15 کشور را کسب کند و امسال پیش بینی می‌شود با کسب 825 امتیاز، رتبه تک رقمی را به دست آورد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان در پایان بیان کرد: دانش‌آموزان استان در مسابقات ورزشی کشوری در تابستان امسال و در رشته‌های مختلف از جمله شنا و دو میدانی در سطح کشور خوش درخشیدند و برای ادامه روند موفقیت ورزشی دانش‌آموزان لازم است به زیرساخت‌ها و توسعه سرانه فضاهای ورزشی توجه شود.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking