۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۰

رئیس حوزه علمیه خواهران:

فضای مجازی، فرصتی برای ترویج معارف اسلامی است

فضای مجازی، فرصتی برای ترویج معارف اسلامی است
رئیس حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: فضای مجازی برای طلاب حوزه علمیه فرصتی در جهت ترویج معارف اسلامی به جهانیان محسوب می شود.
فضای مجازی، فرصتی برای ترویج معارف اسلامی استبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام محمودرضا جمشیدی در مراسم افتتاحیه حوزه علمیه خواهران شهرستان تیران و کرون افزود: فضای مجازی، تهدیدها و فرصت هایی دارد که طلاب از این فضا بعنوان یک فرصت برای گسترش معارف اسلامی استفاده می کنند.

وی بیان کرد: هفت هزار خواهر طلبه در فضای مجازی تولید محتوا می کنند و مطالب دینی و اخلاقی را گردآوری و در این فضا گسترش می دهند که سالیانه بیش از چهار میلیون نفر از مطالب آنها استفاده می کنند.

رئیس حوزه های علمیه خواهران کشور ادامه داد: حوزه علمیه اصفهان با تدبیر آیت الله مظاهری از گذشته دارای چشم اندازی بوده است که استفاده از فضای مجازی برای ترویج تولیدات فرهنگی طلاب و تاسیس موسسه فناوری اطلاعات در این مرکز نیز در همین راستاست.

جمشیدی با بیان اینکه 500 مدرسه علمیه خواهران در کشور فعالیت می کند، ادامه داد: 600 هسته پژوهشی، 226 کانون علمی و 141 انجمن علمی در مدارس علمیه خواهران تشکیل شده است که فعالیت های علمی، مذهبی و فرهنگی انجام می دهند.

وی ادامه داد: تاسیس حوزه های علمیه در سراسر کشور گسترش یافته است و همه برادران و خواهران قادر به تحصیل در این مراکز دینی هستند.

مدرسه علمیه کوثر تیران با زیربنای یکهزار و 200 متر مربع در دو طبقه با هفت کلاس و صرف افزون بر هفت میلیارد و 229 میلیون ریال اعتبار،امروز با قرائت پیام آیت الله حسین مظاهری رییس حوزه علمیه اصفهان و حضور مسئولان ارشد حوزه های علمیه استان و کشور و همچنین مسئولان شهرستان تیران و کرون به بهره برداری رسید.

شهرستان تیران و کرون در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

منبع : میزان

پربازدیدترین امروز

website tracking