۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۴

رئیس شورای شهر مشهد: سوق دادن اعتبارات به مناطق محروم شهر

رئیس شورای شهر مشهد: سوق دادن اعتبارات به مناطق محروم شهر
مشهد-ایرنا-رئیس شورای اسلامی کلانشهر مشهد گفت: برای تامین بودجه در مناطق کم برخوردار مجبور شدیم بسیاری از پروژه های مناطق برخوردار را تعطیل کنیم و شیب اعتبارات را به سمت مناطق محروم قرار دادیم .

به گزارش ایرنا، سید کمال سرویها عصر یکشنبه در جریان بازدید از محلات کم برخوردار منطقه سه شهرداری این شهر در جمع خبرنگاران افزود: شورای محلات باید فعال ترشوند تا با همکاری مشاورین جوان شهرداری بتوانند اعتبارات لازم را در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر و معاونت برنامه ریزی شهرداری دریافت کنند تا سرعت خدمات دهی به آنان افزایش یابد.
وی با بیان اینکه مردم باید مطالبات قانونی خود را به صورت مداوم پیگیری کنند تا سریعتر به نتیجه مطلوب برسند، اظهار کرد:مردم با حضور در صحنه می توانند در تشخیص، پیگیری و رفع مشکلات محلات به شهرداریها کمک کنند.
او از عملکرد مشاورین جوان شهرداری استقبال کرد و خواستار همکاری بیشتر بین شوراهایی اجتماعی محلات و مشاورین جوان شهرداری در تشخیص و پیگیری مشکلات شهروندان شد.
مردم محلات «قرقی» و «مهر مادر» واقع در ظلع شمالی منطقه سه شهرداری و در مجاورت حاشیه شهر مشهد واقع هستند.
عدم مهار فاضلاب و روان آبها، زمینهای رها شده ، معابر بدون آسفالت، کمبود مراکز بهداشتی درمانی، مسجد، مجموعه های فرهنگی ورزشی و فضای سبز و وجود معضلات اجتماعی از قبیل معتادان ولگرد از جمله مشکلاتی بود که شهروندان با مسئولان شهری در میان گذاشتند.
مشاوران جوان شهرداری درسال 88 تاسیس شد و با استفاده از جوانان تحصیلکرده در حوزه شهرسازی و مدیریت شهری و زیر نظر شهردار به صورت حق الزحمه با اجرای طرحهایی به پیگیری و رفع مشکلات شهری می پردازند.
شهرداری منطقه سه مشهد به مساحت 3هزار و 100 هکتار و جمعیت 400 هزار نفری در شمال شرقی مشهد قرار دارد.
محورهای صنعتی جاده کلات و جاده سیمان از یک سو و آرامگاه خواجه ربیع و خیابان شیرازی بعنوان یکی از ورودیهای حرم مطهر رضوی از سوی دیگر در منطقه سه واقع اند.
3221/6012

منبع : ایرنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking