۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۵

529 مدرسه برای سال تحصیلی جدید در بابل اماده شد

529 مدرسه برای سال تحصیلی جدید در بابل اماده شد
ساری-ایرنا- مدیراداره آموزش و پرورش بابل گفت: 529 مدرسه برای سال تحصیلی جدید در شهرستان بابل مهیا شد که از این تعداد 145 مدرسه غیر دولتی است.

همت احمدی روز یکشنبه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در نشست خبری بیان کرد: این تعداد مدارس برای بیش از 65 هزار دانش آموز است که از این تعداد 14 هزار دانش آموز برابر با 16 درصد مربوط به مدارس غیر انتفاعی می باشد.
وی افزود: 180 عنوان جلد کتاب به مدارس شهرستان تحویل شده که با آغاز سال تحصیلی جدید این کتاب ها بین دانش آموزان توزیع خواهد شد.
وی بیان کرد: بابل امسال میزبان مراسم استانی آغاز سال تحصیلی در سوم مهرماه به همراه استاندار مازندران و مسئولین استانی در هنرستان مهر سبز بابل می باشد.
وی افزود: در طوفان اخیر 60 مدرسه شهرستان بابل دچار آسیب شده که 18 میلیارد ریال به این مدارس خسارت وارد شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه با کمک مردم تمامی این 60 مدرسه آماده برای پذیرش دانش آموز شده است.
احمدی گفت: در سال تحصیلی جدید پنج مدرسه در روستاها به علت نبود و تجمیع دانش آموان بسته شده است.
وی ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته دانش آموزان بابلی با کسب شش مقام بین المللی، هشت مقام آسیایی و صدها رتبه کشوری و استانی افتخارات زیادی را برای استان به ارمغان آورده اند.
مدیراداره آموزش و پرورش بابل بیان داشت: کسب رتبه دوم المپیاد شیمی توسط زهرا کاظمی از جمله افتخاراتی بود که انتظار داشتیم مسئولین استانی بیشتر این دانش آموز را مورد تشویق قرار می دادند.
وی درادامه اظهارداشت: هدایت تحصیلی یک اقدام بسیار ارزشمند و علمی است که آغاز شده و تقاضا داریم از همه رسانه ها و خانواده ها تا کمک کنند این طرح به خوبی انجام شود و بدون تردید این یک اقدام مهمی است که کشور را به سوی کارآفرینی و اشتغال سوق خواهد داد.
خبرنگار: زینب حبیب پور دبیر حسن نیا
7328/1899

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking