۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸

3800 نفر آمارگیر اجرای سرشماری 95 کردستان را برعهده دارند

3800 نفر آمارگیر اجرای سرشماری 95 کردستان را برعهده دارند
سنندج- ایرنا- فرماندار سنندج گفت: سه هزار و 800 نفر آمارگیر اجرای سرشماری سال 1395 را در شهرستانهای مختلف استان کردستان برعهده دارند.

محمد ابراهیم رزارعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سرشماری با همکاری اقشار مختلف مردم در تمامی نقاط شهری و روستائی انجام می شود.
وی ضمن دعوت از مردم این شهرستان برای همکاری با ماموران سرشماری اظهار کرد:
وی اضافه کرد: دوم مهر طرح سرشماری ملی نفوس و مسکن در سنندج همزمان با سراسر کشور آغاز می شود که لازم است مردم با آمارگیران این طرح مشارکت کامل داشته باشند.
فرماندار سنندج با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 در دو مرحله اجرا می شود، ادامه داد: مرحله اول سرشماری از سوم تا 24 مهر به صورت اینترنتی برگزار و در مرحله دوم نیز از 25 مهر تا 25 آبان آمارگیران با مراجعه حضوری به خانوارها اقدام به اجرای آن می کنند.
زارعی افزود: در مرحله اول تمامی افراد می توانند با مراجعه به سامانه ثبت سرشماری نفوس مسکن، اطلاعات ویژگی های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خود را در این سامانه ثبت کنند.
وی اضافه کرد: در مرحله دوم نیز اطلاعات افرادی که در مرحله اول موفق به ثبت اطلاعات نشده با مراجعه حضوری آمارگیران به خانوارها گردآوری می شود.
فرماندار سنندج افزود: طرح آمارگیری عمومی نفوس و مسکن سال 95 به صورت کاملا رایگان برگزار می شود اما آن افرادی که در کافی نت ها اقدام به ثبت نام کنند هزینه بخش خصوصی بر اساس تعرفه های دولتی اخذ می شود.
زارعی گفت: سامانه ثبت خانوارها در مرحله اول توسط سازمان آمار و وزارت کشور اعلام می شود و همچنین در مراجعه حضوری به خانوارها ارائه کارت شناسائی از سوی آمارگیران ضروری است.
فرماندار سنندج گفت: جمعیت ای شهرستان در سال 90 کمتر از 500 هزار نفر است و با توجه به رشد جمعیت و همکاری مردم انتظار می رود سنندج با عبور از مرز 500 هزار نفر به جمع کلانشهرهای ایران پیوند بخورد.
زارعی ادامه داد: برخورداری از برخی خدمات دولتی و تعداد اعضای شورای اسلامی از جمله مزایای یک کلانشهر است.
سنندج طبق سرشماری سال 1390دارای 432 هزار و 330 نفر جمعیت با 127 هزار و 391 خانوار است.
طبق سرشماری عمومی سال 90 جمعیت استان کردستان با متوسط رشد سالانه جمعیت 73 صدم درصد دارای یک میلیون و 493 هزار و 645 نفر بود که 1.99 درصد (یک ممیز 99 صدم درصد) از جمعیت کشور را در خود جای داده است.
طبق این سرشماری کردستان دارای 29 هزار و 136کیلومترمربع با 10 شهرستان، 29 شهر، 31 بخش، 86 دهستان و یک هزار و 884 روستا است.
در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 میزان جمعیت شهرنشین این استان 66 درصد و جمعیت روستایی نیز 44 درصد اعلام شد.
3034/ 3020
** خبرنگار: حسن حسین زاده
**انتشار دهند: عبدالله رحمانی

کلیدواژه ها :کردستان 95 مسکن مهر
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking